п'ятниця, 10 серпня, 2018, 12:05 блоги Львів
Львівський експрес, який нікуди не поспішає
Наталія Шутка
журналіст IA ZIK
Автобусний маршрут під назвою «експрес» у Львові. Фото: ZIK
Автобусний маршрут під назвою «експрес» у Львові. Фото: ZIK

Восени 2017 року, коли чимало обласних маршруток виселили з району Привокзальної на околицю Львова – на так звану АС «Західна» на вул. Городоцькій, відкрили новий автобусний маршрут під назвою «експрес». Обслуговує його комунальне АТП-1. Початково він мав з’єднати АС «Західна» та приміський вокзал, але згодом його продовжили до центру – до площі Різні. Запустили великі старі автобуси-«стодоли».

«Вікіпедія» знає, що експрес – це «швидкий транспортний засіб». Але в розумінні львівських чиновників від транспорту – це геть інше.

Кожен, хто їхав львівським експресом, знає, що це таке. Автобус під’їжджає на кінцеву зупинку напроти ТЦ «Метро», стоїть там хвилин 15 – назбирує людей. Експрес не їде, поки не назбирає повний салон пасажирів. Це нічого, що в цей час він займає кишеню зупинки (найчастіше поруч стоїть ще один комунальний автобус №2а) й інші маршрутки змушені проводити посадку-висадку де-попало. Після кількох обурливих вигуків з салону у бік водія львівський експрес вирушає у дорогу. Повзе, наче черпаха, зупиняється на кожній зупинці вул. Городоцької і не гребує тим, аби постояти й там зайві кілька хвилин – в очікуванні чергових 5 грн або «посвідчення».

У підсумку дорога від початку Городоцької до центру займає у кращому разі 40-45 хвилин, що суттєво довше, ніж звичайними маршрутками (№28, 184 тощо) – не експресами. До всього, у вихідні експрес – практично не курсує.

Автобусний маршрут під назвою «експрес» у Львові. Фото: ZIK
Автобусний маршрут під назвою «експрес» у Львові. Фото: ZIK

Яку суть вкладали чиновники, називаючи цей маршрут експресом? – тяжко сказати. Може би його якось перейменували? Щоб не вводити пасажирів в оману, тих, хто не знає. Бо люди, які щодень вранці добираються на навчання чи на роботу, проїхавшись раз чи два, цей маршрут оминають.

Бо львівський експрес – для тих, хто нікуди не поспішає.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 12:31 :45