Новини » Львів 10 серпня, 2018, 13:00
Львівська міськрада заборонила сміттєзвалище, що функціонує за 2 км від аеропорту

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 10 липня, прийняв рішення, яким заборонив функціонування майданчика для перевантаження сміття на вул. Північній, 1, який самовільно облаштувала компанія «АВЕ Львів». Він розташований за 2,3 км від аеропорту Львів, а птахи, яких приваблюють сміттєві насипи, загрожують безпеці польотів на летовищі.

Один із таких випадків трапився наприкінці липня: після зльоту пасажирського літака, що прямував до курортного Шарм-ель-Шейху, в один з двигунів літака потрапив лелека. Через це літак змінив курс і здійснив екстрену посадку в Борисполі, втім аби спалити пальне пілот був змушений 4,5 години кружляти над аеропортом.

Керівництво львівського аеропорту неодноразово попереджало про небезпеку через функціонування за 2,3 км на північ від злітної смуги сміттєперевантажувальної станції, яка приваблює пташині зграї. То ж орнітологи аеропорту вимушені постійно відлякувати птахів задля уникнення їхнього контакту з повітряними суднами. 

Після останнього випадку листа з вимогою гарантування безпеки до міськради направило обласне управління СБУ.

Згідно з рішенням виконкому, компанія «АВЕ Львів» повинна до 31 серпня вивезти з території усе накопичене сміття і вже з 1 вересня там встановлять шлагбаум для обмеження заїзду.

«Ми визнаємо неможливим функціонування цього сміттєзвалища. Пропонуємо ЛКП «Муніципальна варта» встановити шлагбаум, тобто фізично унеможливити завіз сміття на цю територію», – зазначила головний юрист міста Гелена Пайонкевич.

Окрім того, у рішенні є рекомендація юридичному департаменту звернутися з позовом до суду про звільнення самовільно захопленої земельної ділянки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 08:53 :13