Новини » Суспільство 10 серпня, 2018, 8:51
«Коридор затемнень-2018»: Де можна спостерігати, як Місяць закриє Сонце
Сонячне затемнення. Фото: EPA/FRANCIS R. MALASIG
Сонячне затемнення. Фото: EPA/FRANCIS R. MALASIG

Сонячне затемнення 11 серпня стане останнім в низці явищ, які астрологи називають «коридором затемнень-2018».

Побачити його можна буде в небі над північною частиною Європи і Азії, посилаючись на Forbes, повідомляє «Свідок».

Затемнення 11 серпня 2018 року можна буде спостерігати в Канаді, Гренландії, країнах Північної Європи (Ісландія, Великобританія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Естонія і Латвія), на півночі РФ, в Казахстані, Киргизії, Монголії та Китаї. 

Під час заходу Сонця затемнення можна буде спостерігати в Північній і Південній Кореї. Люди в корейському Сеулі і китайському Шанхаї також побачать часткове затемнення. 

Місяць закриє 35% і 20% Сонця в цих містах.  У Стокгольмі, Санкт-Петербурзі, Осло, Таллінні та Гельсінкі цей показник становитиме менше як 4%.

Найбільша фаза часткового затемнення буде зареєстрована в районі Східно-Сибірського моря, недалеко від острова Врангеля – приблизно 65% видимого диска Сонця підуть в тінь. У Якутську сонце буде закрито на 57%, а в Гренландії – на 50%.

Під час сонячного затемнення Місяць проходить між Землею і Сонцем, кидаючи тінь на планету.  Із Землі здається, що Місяць закриває Сонце.  Під час сонячного затемнення 11 серпня земну поверхню перетне тільки місячна півтінь.

Незважаючи на те, що сонце повністю або частково блокується під час затемнення, потрібно одягати окуляри зі спеціальними фільтрами, щоб спостерігати за подією, не пошкодивши очі. Світло, що оточує Місяць, все ще є дуже яскраве.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:24 :15