п'ятниця, 10 серпня, 2018, 13:25 Суспільство
Комунальні послуги за медзаклади має оплачувати місцева влада, – Супрун
Лікарня. Фото: kmu.gov.ua
Лікарня. Фото: kmu.gov.ua

Місцеві бюджети мають покривати затрати медичних закладів на комунальні послуги.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«За вимогами Бюджетного кодексу видатки за комунальні послуги комунального медзакладу сплачуються з місцевих бюджетів. В тому числі, якщо медзаклад є комунальним некомерційним підприємством», – зазначила Супрун.

Вона додає, що вже є випадки, коли місцева влада згортає оплату комунальних послуг медзакладів, які отримали перші виплати від Національної служби здоров’я. Аргументується це тим, що якщо медзаклад автономізувався і став самостійним підприємством, то має сам покривати витрати.

Як приклад Супрун навела ситуацію з Коломийським центром первинної медико-санітарної допомоги, який у липні отримав першу виплату від НСЗУ у розмірі понад 2 мільйони гривень.

«Міська рада, яка є власником цього медзакладу, разом із ГУ Державної казначейської служби в Івано-Франківській області, вирішила не сплачувати за комунальні послуги....Те, що заклад отримав гідну оплату за свою роботу – не привід позбавляти його інших, законних джерел фінансування», – наголосила очільниця МОЗ.

Вона зазначила, що зараз між медзакладами починається конкуренція за пацієнта, окрім цього, до медреформи долучаються приватні клініки. І місцева влада має бути зацікавлена в укріпленні позицій своїх медичних закладів, робити їх привабливими для пацієнтів та персоналу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 02:06 :22