live
Новини » Політика

Кернес заявив, що очікував виправдувального вироку

Геннадій Кернес. Фото: Чапала Анна/УНІАН

Харківський міський голова Геннадій Кернес, кримінальну справу щодо якого за обвинуваченням у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двох активістів харківського Євромайдану взимку 2014 року закрито в Київському райсуді Полтави, заявив, що очікував виправдувального вироку.

Про це він сказав журналістам у коментарі щодо рішення суду, – повідомляє Укрінформ.

«Якщо чесно, я очікував виправдувального вироку. Чому виправдувального? Тому що упродовж трохи більше ніж трьох років у цій судовій залі ми могли бачити всіх свідків і всіх, хто хотів довести щось. Жоден свідок нічого не сказав, доказів не було. Тому і в поведінці прокуратури, по-моєму, простежується, що, мовляв, краще хай так (справа закрита – ред.), ніж виправдувальний вирок», – зазначив Кернес.

Він вважає, що цей судовий процес – фальсифікація.

«Це все фальсифікація, я це говорив неодноразово і можу довести, що це фальсифікація, з урахуванням всіх «за» і «проти», – додав Кернес.

Нагадаємо, 10 серпня суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов після місячного вивчення справи у нарадчій кімнаті оголосив про закриття кримінального провадження щодо Кернеса і двох його охоронців у зв’язку з неявкою прокурорів, потерпілих та їх представників на сім останніх засідань суду поспіль без обрунтованих причин. В рамках юридичного положення про верховенство права факт систематичної неявки сторони обвинувачення свідчить про відмову від обвинувачень: у суду бракувало доказів вини підсудних.

Кримінальне провадження проти Кернеса та його охоронців надійшло до суду в квітні 2015 року. З того часу проведено 75 судових засідань, однак на останніх засіданнях прокурори не з’являлися, змусивши суд самостійно шукати докази вини.

Суддя Антонов неодноразово просив Генпрокуратуру України забезпечити присутність будь-кого з 19-ти прокурорів ГПУ: відповіді жодного разу не було, що теж може розцінюватися як відмова від обвинувачень.

10 липня Київський райсуд Полтави у справі Кернеса та двох його охоронців вирішив відмовитися від проведення дебатів, оскільки представники держобвинувачення, потерпілі та їх адвокати не з’явилися в суд без пояснення причин. Захист Кернеса, посилаючись на закон про захист прав людини, попросив суд піти до нарадчої кімнати і винести рішення щодо долі справи.

Loading...