п'ятниця, 10 серпня, 2018, 13:49 блоги Суспільство
Фільм жахів по-українськи: як забрати тіло з моргу, де нема холодильників

Це фільм жахів у реалі. Коли тіло рідної вам людини гниє під роєм мух у морзі, бо там немає холодильних камер, а суддя, який мав би винести ухвалу на розтин – у відпустці.

І це XXI століття, 2018 рік, у державі, яка позиціонує себе як європейська. Людям не вкладається у голові, що це реальність. Це може бути лише сном або фільмом…

На світлині Йосип Дроздовський з Старосамбірщини, який кілька днів не міг забрати тіло своєї убитої (ще у понеділок, 6 серпня) двоюрідної сестри із Жидачівського моргу. У морзі не видають тіло, бо ще не провели розтину. Розтин не провели, бо немає ухвали суду («поправка Лозового»). Немає ухвали суду, бо суддя у відпустці. Суддя у районному Жидачівському суді одна, і та відряджена з Донеччини. Вона має право на відпустку.

Фото: Віка Балицька/Facebook
Фото: Віка Балицька/Facebook

У суді чотири вакантні посади суддів! Нема суддів! Нема кому здійснювати судочинство. У таких випадках клопотання про розтин скеровується в Апеляційний суд області, а там вирішують, який інший районний суд може винести ухвалу. Це тривала бюрократична тяганина, якщо її здійснювати згідно з інструкціями (поштою тощо). Можливо, це можна було б ще якось пережити, якби не відсутність холодильних камер у районних моргах. Тіла ГНИЮТЬ! Окрім убитої жінки, в Жидачівському морзі перебувало тіло 12-річного хлопчика, який покінчив життя самогубством. Як ви думаєте, що відчувають його батьки, знаючи що їхнє дитя там розкладається?

Поправка Лозового! Я не знаю, що там робиться у кармі того Лозового і тих депутатів, яке проголосували це лайно! Думаю, його карма підіпсута як і ті тіла, що гниють через дурнуваті рішення, ефективна реалізація яких не передбачена.

Я не маю юридичної освіти і, можливо, не можу осмислити глибину важливості рішення щодо тих ухвал суду. До 15 березня цього року для розтину було достатньо постанови слідчого. Після цієї дати – ухвала суду. Не знаю, може там є якась вища гуманістично-правова сутність. Але це якесь дрімуче середньовіччя – у XXI столітті нема холодильників у моргах.

Дорогі урядники всіх гілок і рівнів, – це ваша відповідальність. Ми вчора дізналися, що холодильна установка коштує 25 тисяч гривень. ГРИВЕНЬ – напишу великими, мо хто не усвідомив. Це копійки для бюджетів.

Я помітила, що наші урядники не вельми турбуються поховальними аспектами. Певно думають, що то вже в компетенції Бога. Хай він обладнує морги і налагоджує ситуацію з труповозками.

Олександр Ганущин Володимир Гірняк, Олег Синютка – з кожним із вас ми говорили про проблему труповозок, кожен з вас робив вигляд, що стурбований проблемою і збирається її вирішити. Минув десь рік. І що? У цьому напрямку не вирішено нічого! Тіла далі лежать на дорогах годинами...

А в районних моргах тіла гниють – днями і тижнями. Може займетеся нарешті мертвими, хоча б з поваги до загробної дійсності, якщо на свої обов’язки наплювати!?

Фото: Віка Балицька/Facebook
Фото: Віка Балицька/Facebook

Дорогі народні депутати – Микола Величкович Михайло Хмільо, Оксана Юринець, Богдан Дубневич та інші – зробіть щось з тією поправкою Лозового. якось від-поправте її.

Вчора, після нашого з колегами приїзду в Жидачів, швидко знайшлася ухвала (її виніс Миколаївський суд), розтин ввечері провели і нині, 10 серпня, жінку вже похоронять. Ухвала для розтину хлопчика має бути до обіду. Але ми не можемо робити за вас, депутати, урядники, вашу роботу. Ми не можемо постійно їздити і допомагати людям у біді. Ми не «Чіпи і Дейли». Щось зможемо, а щось ні. Виконуйте свою роботу, пильнуйте за порядком в країні. Дбайте про живих і не забувайте про мертвих

P.S І ще важливий нюанс допишу. Експерт пояснив нам, що якщо тіло розкладене, то знижується достовірність встановлення причин смерті. Тобто, гниття може навіть «сховати» ознаки злочину.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 10:28 :52