п'ятниця, 10 серпня, 2018, 12:51 Світ
Експерт: Путін готує силовиків для придушення протестів
ZIK
ZIK

Російське суспільство дуже пластичне, тож сумнівно, що там можуть виникнути якісь соціальні бунти. До того ж, Путін готується до таких протестів – Національна гвардія РФ створювалась, фактично, саме для придушення таких рухів, а Кадиров без вагань говоий залити кров’ю будь-які мітинги.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив голова Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко.

Він підкреслив: заява США про запровадження нових санкцій проти Росії після зустрічі Трампа із Путіним, яку російські ЗМІ подавали, як успіх Кремля, болюча для РФ з моральної точки зору, не кажучи про важкі економічні наслідки.

«Сама розмова, що такі санкції можуть вводитись, вже частково обвалила фондовий ринок РФ, а курс євро та долара щодо рубля зріс. Саме сукупність санкцій – можливих нових, і тих, що були введені раніше, суттєво загрожує економіці Росії, адже вона може не витримати і піти в піке», – переконаний Дяденко.

У свою чергу політичний експерт Віктор Прошкін зауважив: такі санкції дадуть результат лише тоді, якщо ЄС та інші країни приєднаються до цього.

«Адже зараз, з одного боку, бачимо заяву про санкції, а з іншого – у ЄС говорять про будівництво «Північного потоку - 2». Тому Росія матиме можливість продавати свої вуглеводні на Захід і отримувати валютні надходження для озброєння власних військових сил. Тому тут потрібна консолідована позиція», – переконаний Прошкін.

Мовляв, звичайно, можливі жорсткі введення США проти Росії вплинуть на Кремль, однак для їх ефективності до цього має долучитись увесь світ.

Та все ж Дяденко підкреслив: якщо говорити про середньострокову перспективу, то навіть такий рівень санкцій заганяє економіку РФ у стагнацію. Адже російський бюджет та резервний фонд уже досить суттєво скоротились.

«Уже навіть є проблеми із певними соціальними програмами в Росії. Йдеться про збільшення пенсійного віку, що дуже не подобається росіянам. Навіть від цього дещо страждає і рейтинг Путіна. Також оголошене збільшення ПДВ призведе до зростання цін і боляче вдарить по споживачах і підприємствах», – підкреслив Дяденко.

Однак, він наголосив: російське суспільство є дуже пластичним, тож і не створює потужного супротиву владі, як це відбувається в Україні чи інших державах. Відтак експерт не передбачає якогось великого соціального вибуху у РФ.

«До того ж Путін готується до таких протестів. Створена національна гвардія, єдиним завданням якої є, фактично, придушення протестів. Також пам’ятаємо про існування Кадирова, який готовий залити кров’ю будь-які протести, незважаючи на те, хто вийшов на мітинг – діти, люди похилого віку чи хтось інший», – зауважив експерт.

Як повідомлялось, США ухвалили рішення запровадити проти Росії нові санкції через атаку із застосуванням нервово-паралітичної речовини «Новачок» проти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки у Великій Британії.

У свою чергу, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що у разі посилення економічних санкцій проти Росії, останній доведеться відповідати економічними, політичними та іншими методами.

Читайте також: В мережі сміються над фото Путіна, яке зроблено в Криму одночасно в двох місцях

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 09:08 :28