п'ятниця, 10 серпня, 2018, 16:52 Світ
Економіст: Падіння цін на нафту вдарило б по Кремлю більше, ніж санкції
ZIK
ZIK

Зниження цін на нафту стало б сильним ударом по російській економіці. Адже за її рахунок державна казна РФ поповнилася на 460 мільярдів доларів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив російський економіст Дмитро Некрасов.

«Всі санкції мають ефект. У довгостроковій перспективі вони завдають серйозної шкоди російській економіці. Адже не приходять іноземні інвестиції, не покращується сфера технологій, російські бізнесмени вивозять гроші, бо розуміють, що перспективи не безхмарні», – пояснює експерт.

Водночас, російський економіст переконаний, що санкції з короткостроковою перспективою не матимуть сильного впливу.

«Весь об’єм іноземних інвестицій в російські облігації – це 70 мільярдів доларів. А резерви, назбирані за рахунок високих цін на нафту, складають 460 мільярдів. Запровадивши санкції, курс просяде приблизно на 15 відсотків, викличе кілька короткотривалих коливань на ринку. Проте глобально на режим не вплине», – упевнений Дмитро Некрасов.

Він вважає, що посилення санкцій від США слід розцінювати, як заяву на конкретний курс.

«Нові санкції я не розглядаю як наслідок конкретних мір. А швидше з точки зору засвідчення певного курсу, який оголосили Штати. Він стосується Володимира Путіна», –  зазначає російський економіст.

Попри шум навколо санкцій проти Росії, експерт переконаний, що не слід очікувати блискавичних результатів.

«Безумовно, постраждають конкретні компанії, олігархи. Бізнес міжнародних російських державних банків відчує тиск, а міжнародні операції будуть згортатися», – коментує експерт.

Дмитро Некрасов підкреслює: не треба плутати застій і миттєву кризу. Хоч санкції не дозволять Росії на повну розвиватися, втім, злиднів не спровокують.

«Російська економіка рухається у бік автономії. На момент анексії Криму у нас було 750 мільярдів боргів і 90 мільярдів у резерві. Зараз у казні на 30 мільярдів менше, а зовнішнього боргу на 250 млрд. Тобто, враховуючи високі ціни на нафту, країна дає собі раду. Я впевнений, якби впали ціни на ропу – це подіяло б у кілька раз дужче, аніж будь-які санкції», – додає економіст.

Нагадаємо, Вашингтон прямо звинуватив Москву в застосуванні забороненої хімічної зброї проти громадянина Британії Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. А тому в Штатах пообіцяли ввести нові економічні санкції проти Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 13:33 :34