Новини » Суспільство 10 серпня, 2018, 15:12
Депутат назвала ризики легалізації медичної марихуани
ZIK
ZIK

Сьогодні в Україні аптеки продають деякі опіати зовсім без рецептів. Тому ми поки що не можемо повністю довіряти правоохоронній системі у цьому питанні, а легалізація медичної марихуани може призвести до зловживань з боку наркоманів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Оксана Корчинська.

«Якщо б мова йшла про легалізацію марихуани лише в медичних закладах, які мають на це ліцензію, і щоб це було під суворим державним контролем, можна було б розглядати таке питання. Так у нас складається історично, наприклад, як ми боролись доволі довгий час за нормальне обезболювання наших онкохворих. Але в той же час аптеки продають деякі опіати без рецептів. Будь-яка цивілізована країна не може собі такого дозволити», – запевнила нардеп.

Вона переконана, що, на жаль, поки що ми не можемо довіряти вітчизняній правоохоронній системі в цьому питанні. Мовляв, є багато зловживань, якими користають наркомани.

«У нас навіть немає елементарної культури піти і виписати собі рецепт у сімейного лікаря. Наприклад, ті ж опіати. У нас так не прийнято. Навіть в аптеках люди намагаються дати якогось хабара, аби лише не йти за рецептом», – заявила Оксана Корчинська.

Також вона зазначила, що у Верховній Раді вже є зареєстрований законопроект про легалізацію медичної марихуани. Тепер необхідно опрацювати його разом із комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

«До цього питання потрібно підходити з двох боків – як з медичної точки зору, так і з правоохоронної. Потрібно, щоб цим не зловживали люди, які є наркозалежними», – наголосила парламентар.

Окрім цього, вона висловила свою думку про те, що заважає вирішити питання легалізації медичної марихуани, коли є консолідована позиція і хворих, і громадських організацій, і частини суспільства.

«Це система зловживань, однозначно. Наша система «совєцкого союзу» – не бажаю звертатись до лікаря. Сімейному лікарю не хочеться, аби до нього пацієнти зайвий раз звертались за рецептом. Потрібно просто виховати цю систему, що може бути тільки так, а не по-іншому», – пояснила народна обранка.

Нагадаємо, у Грузії готують зміни до законодавства у зв‘язку з легалізацією марихуани.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 08:14 :14