live
Новини » Суспільство

Бутусов переконує, що від українців приховують правду про «Іловайську трагедію»

ZIK

Той факт, що влада вже два роки не передає справу «Іловайського котла» до суду, дає підстави говорити, що є свідоме політичне замовлення, щоб народ та армія ніколи не дізналися, що насправді відбулось під Іловайськом.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська (Донецька обл.) противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

За офіційними даними української сторони, поблизу Іловайська в серпні 2014 року загинули 366 українських військовослужбовців, ще 429 дістали поранення.

Юрій Бутусов наголосив, що влада повинна дати відповідь українському народу, а перш за все – рідним загиблих під Іловайськом, чому та за яких причин загинули військові.

«Як потерпілі у цій справі рідні загиблих мають отримати ці матеріали. Також має бути судовий процес, де будуть озвучені усі факти і вирок. Якщо Муженко винен – він має відповідати. Не винен – питань до нього немає. Але це має бути вирок суду, який використовує всю наявну базу», – зазначив гість програми.

Водночас Бутусов зауважив, що той факт, що влада вже два роки не передає справу «Іловайського котла» до суду, дає підстави говорити, що є свідоме політичне замовлення, щоб народ та армія ніколи не дізналися, що насправді відбулось під Іловайськом.

«Є замовлення, щоб ті політичні рішення, які призвели до загиблі людей, були утаємничені, і щоб не були розсекречені матеріали справи. А там є дуже багато цікавих речей. Наприклад, попередження нашої розвідки, яка двічі повідомляла термін можливого російського вторгнення, і навіть склад підрозділів, які можуть брати в цьому участь. Тому виникає питання, а чому начальник Генштабу під час вторгнення російських військ спілкується з росіянами і обговорює з ними дії українських військ у той час, коли вони вбивають наших бійців? Чим це вмотивовано? Відповідь має почути український народ», – наголосив Юрій Бутусов.

Нагадаємо, в ефірі телеканалу ZIK виконуючий обов’язки командира взводу батальйону «Донбас» Ігор «Артист» Чайковський заявив, що якби українські військові взяли Іловайськ, війні був би кінець.

Loading...