п'ятниця, 10 серпня, 2018, 18:54 Суспільство
Боєць повідомив про жертв бою за Іловайськ, які не увійшли до статистики
ZIK
ZIK

Українське військове керівництво і влада є м’якотілими, боягузливими і не можуть взяти на себе як політичну, так і військову відповідальність, визнати війну війною, а не АТО, ООС і таке інше, та діяти відповідно до військового стану.

Про це заявив учасник боїв за Іловайськ, нагороджений орденом «За мужність» II ступеня, Олександр Дейнека в прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) оприлюднило задокументовані та проаналізовані факти, які свідчать, що під час подій під Іловайськом Донецької області у серпні 2014 року всі сторони конфлікту чинили серйозні порушення прав людини.

«У перші роки, коли ще замовчувалися справжні цифри, то розумів, що це потрібно було, щоб не створювати паніку на мирній частині України. Щодо сьогоднішньої ситуації, то із тих цифр, які озвучуються, нічого не говорять про безвісти зниклих. Наразі таких людей більше 200 і, на жаль, я впевнений, що 70% із них є загиблими», – констатував Олександр Дейнека.

Військовий скептично висловився щодо офіційного підрахунку керівництвом втраченої техніки, де завдані збитки нібито склали мільйони гривень.

«Ми знаємо, як наша держава рахує техніку. Якщо говорити про саме місто Іловайськ, то за більш як два тижні перебування і тримання самого населеного пункту, жодної бойової техніки, окрім трьох БМП, втрачено не було.

Звісно, можна сказати, що збитків завдано на 830 мільйонів, але чому не рахують втрати екіпажу в кожній машині? Адже якщо машина знищена, то щонайменше три людини або стали інвалідами, або загинули. І дуже велика рідкість, коли військові залишаються живими і здоровими в такій ситуації», – наголосив учасник боїв за Іловайськ.

Утім, визнає Дейнека, досі ці військові вважаються безвісти зниклими, а військові частини взагалі відцуралися від таких людей.

«Винне у цій трагедії безпосереднє паркетне командування, а також владна верхівка, зокрема і Президент. Всі вони м’якотілі, боягузливі і не можуть взяти на себе як політичну, так і військову відповідальність, визнати війну війною, а не АТО, ООС і тому подібне, та діяти відповідно до військового стану. Тоді як найпростіше – тикнути пальцем у небо і сказати, що винна Росія», – підкреслив Олександр Дейнека.

Нагадаємо, бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ – тривали з середини серпня 2014 року. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія.

Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту складала: 3,5 тис. осіб особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 00:04 :13