четвер, 9 серпня, 2018, 13:36 Суспільство
Юрист: Слід боротись із корупцією, а не обмежувати повноваження патрульних
ZIK
ZIK

В Україні уже давно розроблений комплекс заходів для покращення ситуації на дорогах. Однак, щоб справді щось змінити, потрібно їх повністю дотримуватись. Натомість, із цього списку практично нічого не виконується.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила юрист-кримінолог Анна Маляр.

Вона наголосила: щоб бачити динаміку тих чи інших порушень ПДР, потрібно звертати увагу, щонайменше, на п’ятирічні періоди. Тому наразі важко говорити про якісь позитивні результати щодо зменшення кількості ДТП. Однак, вона наголосила: у порівнянні із 2012 роком, кількість загиблих на дорогах справді скорочується.

«Адже тоді йшлося про понад 5 тисяч таких випадків, зараз – уже про більш, як 3 тисячі. Це величезні цифри, однак вони справді скорочуються», – зазначила Маляр.

Щоб покращити ситуацію на дорогах, за її словами, уже розробили комплекс заходів. Однак, його потрібно застосовувати повність.

«Якщо будемо робити з цього списку лише щось одне, це суттєво не вплине на динаміку правопорушень, ДТП та смертності на дорогах», – переконана юрист-кримінолог.

Тож вона підкреслила: йдеться про зміну законодавства для збільшення відповідальності та контролю щодо порушників. Також важливим є і сам стан доріг та технічний стан авто.

«В Україні це питання також не контролюється так, як нам рекомендують європейці. Зі всього комплексу заходів, фактично, нічого не робиться», – вважає експерт.

Окрім того, вона наголосила, у порівнянні із колишньою ДАІ, у патрульної поліції менше повноважень. Це мотивовано страхом перед можливими корупційними ризиками. Однак, на думку Маляр, такий крок був неправильним.

«Потрібно було залишати повноваження, але боротись із корупцією. Тепер патрульні не завжди можуть зупинити авто», – зауважила Маляр.

Ще у 2015 році в Україні була створена законодавча база для фото- та відеофіксації. Однак, Рахункова палата заявила, що для цього потрібно виділяти понад мільярд гривень.

«Зрозуміло, що цих коштів ніхто не надав, тому ця тема зараз загальмована», – наголосила Анна Маляр.

Як повідомлялось, через високу смертність на дорогах поліція зайнялась підготовкою до контролю швидкісного режиму на автошляхах. Для цього вирішили відновити сертифікати приладів для контролю швидкості руху автомобілів «TruCam».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 10:24 :35