четвер, 9 серпня, 2018, 2:25 Суспільство
В Україні зафіксовано перший у 2018 році летальний випадок від нової хворобм

У країні зафіксовано перший у 2018 році летальний випадок від лістеріозу. Житель Києва 1949 року народження помер від цієї хвороби з ураженням тканини головного мозку.

Про це kievvlast.com.ua стало відомо з повідомлення на сайті «Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я».

«У 2018 році в Україні зафіксовано 2 випадки захворювання на лістеріоз: перший – у Львівській області, захворіла жінка 1999 року народження - ангінозна-септична форма лістеріозу, після лікування в стаціонарі одужала. Другий випадок – на жаль, летальний, чоловік 1949 року в Києві помер в липні 2018 від лістеріозу з ураженням тканини головного мозку», – пишуть в повідомленні.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, викликане мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Ці бактерії широко поширені в природі, їх знаходять у грунті, піску, воді. Список джерел лістерій – досить великий: це можуть бути дикі гризуни, сільськогосподарські тварини (особливо вівці та свині), домашні і дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби. Продукти харчування – молоко, м’ясо, риба, овочі, фрукти для збудника – відмінне живильне середовище для росту мікроорганізмів.

Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватися правил гігієни і ретельно мити руки.

Читайте також: В Україні зафіксували малярію

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 23:38 :48