У Сенцова третя затяжна криза, а російська омбудсмен твердить, що все добре, – Денисова

Олег Сенцов. Фото: krymr.com

У Олега Сенцова зараз третя затяжна криза. Двічі його хотіли відправити в лікарню, де збиралися підключити до медичної апаратури і почати примусове годування. Останній раз, коли його відвозили до Лабитнанзької міської лікарні, лікарі хотіли прикувати його до ліжка і почати насильницьке годування. Олег заявив, що припиняти голодування не збирається.

Про це у Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денисова.

«Знову телефонувала російській омбудсмен Тетяні Москальковій. Розповіла, що після нашої розмови говорила з начальником ФСВП в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. За його інформацією з Олегом все добре, стан стабільний. До нього їде зараз громадська наглядова комісія. Уповноважений РФ сказала, що відеозйомка, на якій я наполягала в останній нашій розмові, можлива лише за згодою Олега. Згодом Тетяна Москалькова повідомила, що Олег дав свою згоду на відеозйомку. Уповноважений з прав людини ЯНАО Анатолій Сак зможе сфотографувати Олега і зняти відео своєї розмови з ним. Уповноважений РФ пообіцяла його мені надіслати», – зазначила Денисова.

Вона підкреслила, що насправді ситуація відрізняється від того, про що каже її російська колега і стан Олега Сенцова дуже серйозний – третя затяжна криза.

«Говорила я і з адвокатом Олега Дмитром Дінзе, який сказав, що ситуація дуже погана. З його слів, у Сенцова зараз третя затяжна криза. Двічі його хотіли відправити в лікарню, де збиралися підключити до медичної апаратури і почати примусове годування. Останній раз, коли його відвозили до Лабитнанзької міської лікарні, лікарі хотіли прикувати його до ліжка і почати насильницьке годування.

Як повідомив Дмитро Дінзе, Олег заявив, що припиняти голодування не збирається. Він п’є мінімальну кількість медичної суміші і воду, щоб не втрачати свідомість і контролювати дії, які з ним відбуваються. Його вага вже знизилася до 70 кілограмів», – наголосила українська омбудсмен.

Нагадаємо, український омбудсмен Людмила Денисова попросила свою російську колегу Тетяну Москалькову про переведення українського політв’язня Олега Сенцова в одну із лікарень Москви для виведення його з голодування.

Loading...
Loading...
Loading...