Новини » Політика 9 серпня, 2018, 21:04
Соціолог пояснив, який вчинок кандидатів може спричинити найбільш непередбачливу ситуацію
ZIK
ZIK

Знімання будь-якого кандидата, який зараз має шанс на проходження до другого туру, різко змінює виборчу картинку і створює ситуацію, яку дуже важко передбачити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

Нагадаємо, голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель раніше заявляв про те, що на виборах президента України в 2019 році варто очікувати на рекордну кількість кандидатів.

Соціолог Любомир Мисів зауважив, що чим ближче до виборів, тим частіше кандидати у президенти будуть проводити соціологічні опитування для визначення свого рейтингу.

«І всі ці опитування пояснюються дуже простим фактором: кожен із тих, хто йде на вибори, хоче показати виборцю, що в нього є електорат і певний рейтинг. Також це є сигналом для спонсорів, які зможуть профінансувати програму якогось кандидата. Тому я думаю, що опитувань щодо кандидатів у президенти буде дуже багато», – зазначив Любомир Мисів.

На думку експерта, впливатиме на результати соцопитувань поява нових кандидатів або відсіювання старих.

«Велике значення на виборах матиме те, який буде виборчий список. Бо знімання будь-якого кандидата, який зараз має шанс на проходження до другого туру, різко міняє виборчу картинку і створює ситуацію, яку дуже важко передбачити. І якщо на біло-блакитному полі ми можемо спрогнозувати, куди підуть голоси, тобто якщо Рабінович зніме свою кандидатуру – голоси підуть до Бойка. Або ж навпаки. А от на іншому полі – невідомо, хто куди може піти, і хто кому допоможе на виборах», – прокоментував заступник директора соціологічної групи «Рейтинг».

Нагадаємо, в аналітичному центрі Atlantic Council розповіли про 5 сценаріїв, за якими Кремль може вплинути на українські вибори.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:23 :16