Новини » Суспільство 9 серпня, 2018, 15:03
На поетичному вечорі Дмитра Корчинського зібрано 30 тис. грн на лікування воїнів УДА
Дмитро Корчинський. Фото: Ірина Дзьоба
Дмитро Корчинський. Фото: Ірина Дзьоба

7 серпня у Львові відбувся творчий вечір поета, політичного та громадського діяча Дмитра Корчинського. Його було організовано прес-службою 8 батальйону Української добровольчої армії з метою збору коштів на лікування хронічно хворих вояків УДА, вихідців зі Львівщини. Сам захід та інформаційна кампанія посприяли тому, що було залучено близько 30 тис. грн.

Про це кореспонденту ІА ZIK розповіла ініціаторка вечора інформаналітик 8-й батальйон УДА «Аратта» Тетяна Черкашина.

Тетяна Черкашина. Фото: Ірина Дзьоба
Тетяна Черкашина. Фото: Ірина Дзьоба

Більшість воїнів набувають або отримують загострення хронічних хвороб

УДА впродовж свого існування з 2014 року залучила у свої лави вже десятки тисяч осіб. Спочатку нам доводилось вирішувати найбільш нагальні проблеми, як от харчування та транспорт для бійців. Зараз ці питання більш-менш влагодились, а на перший план вийшли проблеми більш етичного характеру – допомога хронічно хворим. Тобто ті, хто отримують поранення чи хвороби в ході служби цілковито охоплені опікою медиків та служби госпітальєрів. Але люди йдуть з війська і багато з них набувають або отримують загострення хронічних хвороб. Раніше ми коли могли – допомагали, а не могли – не допомагали. Однак тепер після смерті одного з наших близьких побратимів друга Душмана від онкології ми не можемо на це не реагувати.

«Я й сама важко хвора, тому знаю як складно поєднувати службу чи роботу та лікування»

Так склалося, що я керівник інформаційної служби батальйону «Аратта» також маю четверту стадію онкозахворювання і розумію, наскільки важко поєднувати службу чи роботу та лікування. Та мені Бог дає сили, а кошти на лікування зібрав фонд Сергія Жадана. Коли від мене відмовились усі, врешті знайшовся фахівець у Львові, який взявся мене лікувати, і доволі успішно. Тоді до мене з проханням допомогти, як до наочного прикладу та як до інформаційника почали звертатись ті бійці, що мають хронічні хвороби і не мають засобів на лікування. У нас є дуже страшні випадки, на які важко не реагувати. Є мати одного загиблого бійця, у якої також онкозахворювання, є наш доброволець, якому необхідно пересаджувати нирку, є дівчина, яка була у полоні і отримала серйозні психологічні травми. І таких випадків багато.

Критична наявність проблеми та успіх перших кроків роботи лише посилив наше переконання, що слід створювати службу допомоги хронічно хворим бійцям. Адже дуже важко втрачати людей і поза війною.

Лікувальна картка батальйону

Ми вирішили збирати кошти за допомогою кількох благодійних проектів. Але всі вони стікаються на спеціальну лікувальну картку батальйону, з такої ми витрачаємо кошти виключно на ліки. Ми, фактично, не витрачаємо гроші на обстеження – якось до того нам вдавалося домовлятися про безкоштовні огляди. Хоча це також дуже дорогі процедури.

Усі кошти на нашій лікувальній картці є на контролі комбата «Аратти» Андрія Червня. Лікар призначає тому чи іншому бійцю лікування, він звертається до нас, а комбат видає дозвіл на закупівлю. Тоді ми проплачуємо медикаменти у аптеці за місцем лікування, а воїн може прийти і забрати їх.

Тетяна Черкашина. Фото: Ірина Дзьоба
Тетяна Черкашина. Фото: Ірина Дзьоба

Нам допомагають Жадан, Приходько, Полежака та Подеревянський

Як приклад наших заходів є величезний концерт Анастасії Приходько у Маріуполі, також поетичний вечір Сергія Жадана у Львові. У вівторок мав бути поет Артем Полежака, але у нього в останній момент виникли обставини і на наш заклик відгукнувся Дмитро Корчинський. Ще декілька подібних вечорів ми плануємо на майбутнє: з Тарасом Компаніченком, Лесем Подерев’янським та іншими. Вони мають відбуватися раз чи два рази на місяць.

Завдання не лише зібрати гроші, але й привернути увагу до проблеми. Останнього разу ми зібрали 14 тисяч, а ще близько 10 тис. надійшли на картку завдяки поширенням у соцмережах. А загалом різними способами було залучено близько 30 тис. грн. Також приходили люди, які пропонували допомогу, медичні послуги.

Дмитро Корчинський. Фото: Ірина Дзьоба
Дмитро Корчинський. Фото: Ірина Дзьоба

Львівський «коматоз» та позитиви

Ми проводили наш захід саме у «Панській чарці» через те, що шеф-кухар закладу п. Оксана наш волонтер від самого початку війни. І вона домовилась нам про локацію. І ми вдячні закладу не лише за приміщення, але й за обладнання для проведення вечора. Це і звук, і відео проектор, і обслуговування. Ми з радістю і наступні заходи готові тут проводити, але для деяких авторів він надто малий. До прикладу, «на Жадану» всі сиділи, як оселедці.

Фото: Ірина Дзьоба
Фото: Ірина Дзьоба

Насправді у Львові не так легко домовитись про місце для благодійних заходів. Всі відразу рахують гроші, які вони втратять. А про те, що хлопці пішли на війну і втратили життя, здоров’я, психіку – їм байдуже. Я, коли їхала до вас з Харківщини, вважала, що тут все дуже патріотичне та прогресивне, а опинилась у «львівському коматозі».

Хоча ми всюди наголошуємо, що зібрані кошти підуть на бійців з Львівщини, адже подібні заходи проводять наші побратими й в інших містах України: у Одесі, Дніпрі, Запоріжжі. Я проводжу їх Львові, оскільки зараз сама тут перебуваю та лікуюся. Через батальйон «Аратта» пройшло майже триста бійців з вашої області, через П’ятий батальйон – ще майже 400. Хтось ще воює, хтось вже вдома, але всі вони продовжують працювати на спільну перемогу. Адже для одного воїна потрібно, фактично, 10 осіб, які йому допомагають.

На Львівщині ми співпрацюємо з обласною радою через Володимира Гірняка, свою допомогу особисто на зустрічі зі мною у Сприні на роковинах створення УГВР запропонував Олег Синютка, також районні ради на місцях Миколаївська, Новороздільська, Старосамбірська, Червоноград. Співпрацюємо з деякими ЗМІ. Працюємо з медичними закладами, стоматологічними клініками, офтальмологічні. Основні проблеми наших бійців це зуби, очі, хребет, каміння в нирках. Я півроку на Львівщині і ще ніхто ніколи не відмовив.

Підготував Богдан Білан,
ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 07:13 :47