четвер, 9 серпня, 2018, 16:50 Політика
Гримчак: Якщо розірвемо залізничне сполучення з Росією – нічого не зміниться
ZIK
ZIK

Майже три роки тому Україна скасувала авіаційне сполучення з Російською Федерацією і, глобально, нічого не змінилося з точки зору українських інтересів. Тому, якщо зараз буде ухвалене рішення щодо скасування і залізничного сполучення, особливих змін не відбудеться.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив заступник міністра з тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

«Звісно, є деякі угоди між Україною і РФ, які ми не можемо зараз розірвати. Але я не думаю, що варто підтримувати подальшу співпрацю, зокрема, це стосується і залізничних перевезень, про що раніше говорив міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй прес-конференції», – сказав Гримчак.

На його думку, будь-яке рішення України щодо РФ повинне ухвалюватись лише на її користь, зокрема, це стосується і залізничних перевезень.

«Я думаю, що Кабмін розгляне це питання і вирішить, чи нам вигідно сьогодні скасовувати пасажирське сполучення з Росією, чи ні. Але майже три роки тому ми розірвали авіаційне сполучення і, чесно кажучи, від цього нічого не змінилося з точки зору наших інтересів. Якщо зараз буде рішення щодо залізниці, то я думаю, що особливих змін не відбудеться. Я не бачу у цьому особливої проблеми. До речі, у Росії вже не був 10 років і не планую туди їхати», – прокоментував він.

Також він розповів, що Російська Федерація вже вивезла на свою територію устаткування із 20 підприємств Донецької та Луганської областей.

«Україна активно відстежує інформацію про те, як вивозилось устаткування заводів з окупованого Донбасу у РФ. Загалом вивезено вже близько 20 заводів. Таким чином збитки України на сьогодні складають більше 100 мільярдів доларів, хоча ми вважаємо, що ці кошти значно більші», –  зазначив Гримчак.

Тому він вважає, що Україні варто зараз думати не лише про припинення залізничного сполучення, а й збирати дані з усіх міністерств і відомств, щоб їх якимось чином  систематизувати.

«Зібравши докази, можна буде подавати комплексний позов у міжнародні суди щодо агресії РФ щодо України, яка повинна буде з часом усе компенсувати», – наголосив він.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян пропонує скасувати всі українські поїзди до країни агресора.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:36 :07