Новини » Політика 9 серпня, 2018, 21:19
Голова Конституційного суду висловився про зняття депутатської недоторканності
ZIK
ZIK

Щодо процесуального імунітету, то його, безумовно, потрібно залишити. Зокрема, це імунітет на арешт та затримання.Якщо ж депутата затримали в момент злочину – це вже інше питання.

Про це зауважив Голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук в ефірі програми «ДокаZ» на телеканалі ZIK.

«Щодо депутатської недоторканності, то було вже 10 висновків, що зняття відповідає Конституції, і це цілком позитивна зміна. Варто зауважити, що у межах розгляду недоторканності змішують питання популізму із питанням функціональності парламенту. Утім, безумовно, за висловлювання в парламенті не можна притягувати до відповідальності в будь-якому разі», – підкреслив Станіслав Шевчук.

Голова Конституційного Суд у зауважив, що у питанні недоторканності є аспекти як процесуального, так і матеріального імунітету.

«Щодо процесуального імунітету, то його, безумовно, потрібно залишити. Зокрема, це імунітет на арешт та затримання. Якщо ж депутата затримали в момент злочину – це вже інше питання.

Але якщо відкриваються незрозумілі справи тільки для того, щоб арештувати депутата, наприклад, до початку важливого голосування, то тут потрібно бути дуже обережним. Що ж до матеріального імунітету, то тут не може бути жодних обмежень», – прокоментував Станіслав Шевчук.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України оприлюднив своє рішення, яким він визнав конституційним внесений народними депутатами законопроект №6773 про обмеження депутатської недоторканності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-27 04:58 :46