Новини » Політика 9 серпня, 2018, 20:38
Голова Конституційного суду назвав причину незаконності скасування пільг для чорнобильців
ZIK
ZIK

У першому розділі Конституції України в 16-ій статті йдеться про те, що держава зобов’язана відшкодовувати завдану шкоду постраждалим у чорнобильській катастрофі. Саме тому держава не може своїми законами скасувати пільги, компенсації і гарантії таким людям лише через те, що в неї немає грошей. Це не аргумент.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK говорив голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук.

«Ми сьогодні захистили чорнобильців, адже Конституційний суд визнав, що скасування пільг людям, які постраждали від Чорнобильської аварії є неконституційним. Адже таке скасування пільг порушує 16 статтю Конституції України», – сказав Шевчук.

За його словами, саме в першому розділі, який є ядром Конституції, а саме – у 16 статті, прописані права постраждалих від вибуху в Чорнобильській зоні. Адже чорнобильці – це герої, яких треба захищати.

«У Конституції України прописаний обов’язок держави щодо чорнобильської катастрофи. І якщо люди постраждали, то це шкода, а не просто соціальні виплати, які повинна відшкодовувати держава», – зазначив він.

Саме це, на його думку, відрізняє таких осіб від тих, які отримують соціальні виплати, котрі надаються державою, наприклад, перед виборами для того, щоб підтримати виборців.

«Відшкодування шкоди це зовсім інше. Адже держава не може своїми законами скасувати пільги, компенсації і гарантії лише через те, що вона немає грошей, це ж не аргумент», – вважає Шевчук.

Він також розповів, що не аналізував, яким структурам найбільше в Україні довіряє населення, але вважає, що наразі Конституційному та Верховному суду довіряють більше, аніж у часи Януковича.

«Ми не проводили опитування, як населення ставиться до Конституційного суду, але промоніторивши інформаційні ресурси, я побачив, що йому зараз довіряє 30% населення, Верховному суду – 25%. Підозрюю, що за Януковича така довіра була не більше як 3-5 відсотків», – сказав він.

Він також зазначив те, що велика частина населення не обізнана в тому, що таке форма державного устрою. Форма правління не є надто великою проблемою.

«Нашим людям це не потрібно, вони хочуть ефективну державу і захист своїх прав. Адже Конституція в суспільстві існує для того, щоб обмежити державну владу і гарантувати свободу людям, аби не було авторитарного режиму. А також, щоб їх права захищалися і люди вільно розвивалися. Тому ми захищаємо їх від держави, політиків і законів», – додав Шевчук.

Нагадаємо, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив, що французька компанія Engie готова інвестувати 1 млрд євро у сонячну електростанцію у Чорнобильській зоні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:08 :40