Новини » Політика 9 серпня, 2018, 21:26
Фірсов повідомив про українського бранця, до якого не допускають ні ОБСЄ, ні Червоний хрест
ZIK
ZIK

Олег Сенцов потрапив у дуже скрутну ситуацію через цинізм Путіна. Очільник Кремля буде керуватись виключно власними позиціями щодо обміну і щодо помилування українського режисера.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України 8 скликання Єгор Фірсов.

Як повідомлялося, лист матері засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова з проханням про його помилування надійшов до Адміністрації президента РФ, але поки відповіді немає.

«Дуже погано, що РФ визнає Олега Сенцова громадянином Росії. Вона це робить навмисне, обрізаючи шляхи повернення Олега. Я розумію, що, на жаль, Олег потрапив у дуже скрутну ситуацію через цинізм Путіна. Тобто Путін буде керуватись виключно своїми власними позиціями щодо обміну і щодо помилування», – переконаний екс-нардеп.

Пан Фірсов нагадав, що крім Олега Сенцова в Росії є й інші політв'язні, які визнані українськими громадянами, яким також потрібна допомога. Він додав, що не може оминути й теми в'язнів на території ОРДЛО, які є громадянами України.

«Наприклад, в полоні є журналіст Станіслав Асєєв, який перебуває там вже більше року. Він писав у Радіо Свобода, Українську правду, журнал Тиждень і йому інкримінують причетність до вбивства Мотороли й Гіві. Ви уявляєте собі таку ситуацію, що людина після цього суду може залишитись на 15-20 років у Донецьку?» – спитав Фірсов.

Однак, за його словами, якщо до Сенцова можуть звертатися якісь інституції, тобто існують якісь механізми контакту і впливу, то до невизнаних республік навіть доступу немає. Єдине, що може в цьому випадку зробити Україна – не втомлюватись щораз гучніше про це говорити.

«Я два дні тому зустрічався з представниками ОБСЄ. Вони і представник Червоного хреста не можуть дійти до журналіста Асєєва і побачити, в якому він стані. Єдине, що є – його мама. Вона іноді бачить журналіста, і ми можемо пересвідчуватись, що він живий.

Кожен виступ міністра МЗС в ООН, ОБСЄ, приїзд у США повинен починатися з цієї теми. Як США борються за своїх громадян, де б вони не були, так і ми маємо боротись», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 07:50 :30