четвер, 9 серпня, 2018, 15:11 Політика
Експерт: Тільки лінивий не сказав, що Конституцію треба змінити
ZIK
ZIK

Ключові зміни у Конституції мають стосуватися того, що хоче суспільство. Очевидно, потрібно чітко розмежувати повноваження президента й уряду, прописати процедури імпічменту та позбавлення депутатської недоторканності.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політтехнолог, директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков.

«Проблема не в Конституції, а у тих противагах, які існують. Залишається багато питань. Адже ми, фактично, повернули Конституцію 2004 року, коли президент повинен мати церемоніальні повноваження, а ключовий в державі – парламент», – наголошує політтехнолог.

Директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков зауважує, що по-факту, найбільша влада зосереджена у руках Петра Порошенка.

«Що ми маємо? Вплив президента залишається серйозним. Він має свою фракцію в парламенті, впливав на Кабмін. У нього зосереджено більше повноважень, аніж це передбачає Конституція», – звертає увагу експерт.

Він переконаний, що люди люблять хитрувати, знаходити лазівки у законі і використовувати їх на свою користь.

«Про необхідність змін до Конституції заявили всі: і діючий президент, і політики. У всіх були свої інтерпретації. Тільки лінивий не сказав, що основний закон треба міняти», – упевнений Дмитро Разумков.

Водночас, політичний експерт Максим Черкасов зауважив, що людям набагато простіше визначитися, чи потрібне оновлення Конституції, чи ні, коли вони розуміють про які зміни йдеться.

«Очевидно, що люди хочуть, аби процедура імпічменту президента була дієвою. Та, яка прописана зараз – не діє за жодних обставин і не може бути реалізованою. Досвід, який ми мали з Кучмою, Януковичем, навіть з Порошенко доводить, що імпічмент – нереалістичний», – констатує Максим Черкасов.

Він переконаний, що люди хотіли б, аби президент був відповідальний. Тому деякі зміни до Конституції – не завадять.

«І якщо б він провинився – міг достроково покинути посаду. Зняття депутатської недоторканності – це ще один момент, про який багато говорять. Також неправильно, що президент перевищує свої конституційні повноваження і не відповідає, як уряд. Цей дуалізм треба урівняти», – зазначає Максим Черкасов.

Про зміну до Конституції говорили ще під час Революції Гідності, звертає увагу експерт.

«Ще тоді мали б цей шлях пройти і виконати вимоги Майдану. Таким було б логічне продовження хвилі, яка піднялася. Можливо, якщо б ми обрали когось іншого замість Порошенка, то Конституція давно була б іншою. Але виявилося, що чинному президенту зручно використовувати практику попередників», –додає Максим Черкасов.

До слова, політичний консультант Андрій Вальчишин також вважає, що для оновлення Конституції потрібний діалог між владою та суспільством. На його погляд, зміни заради змін себе не виправдовують.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 19:54 :10