Новини » Події 9 серпня, 2018, 12:25
Денисова звернулася до російської колеги з проханням перевести Сенцова в клініку Москви
Олег Сенцов. Фото: tass.ru
Олег Сенцов. Фото: tass.ru

Український омбудсмен Людмила Денисова попросила свою російську колегу Тетяну Москалькову про переведення українського політв’язня Олега Сенцова в одну із лікарень Москви для виведення його з голодування.

Про це омбудсмен повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

За словами Денисової, в лікарні Лабитнангі немає фахівців, які можуть вивести його з голодування.

«Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології», – написала український омбудсмен.

Вона додала, що просила Москалькову про переведення Сенцова в інститут в Москві або в лікарню, де є фахівці з ендогенного харчування.

«Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя», – зазначила Денисова.

Москалькова зателефонувала у відповідь, і «знову розповіла про стабільний стан Олега» і про те, що він сам відмовився від свого переведення до міської лікарні в Лабитнангі.

«І цитую – «в нас вільна країна, людина сама приймає рішення, в якій лікарні їй перебувати».

Втім, я наполягла на тому, щоб Уповноважений з прав людини Ямало-Ненецького автономного округу Анатолій Сак відвідав Олега, сфотографував його і зняв відео своєї розмови з ним, аби ми переконалися, що його стан дійсно стабільний», – резюмує Денисова.

h

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 09:02 :26