Новини » Регіони 8 серпня, 2018, 16:46
На Рівненщині прокуратура виявила грубі порушення прав в’язнів у колоніях

Перевірки, проведені працівниками прокуратури, показали, що матеріально-побутове і медико-санітарне забезпечення ув’язнених та засуджених потребує суттєвого покращання. Адміністраціями установ виконання покарань не налагоджено належної індивідуально-виховної роботи із засудженими та здійснення контролю за їх поведінкою.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратури Рівненщини.

Прокуратурою встановлено, що адміністрація державної установи «Катеринівська виправна колонія (№ 46)» недостатньо вживає заходів, спрямованих на перекриття каналів надходження до засуджених заборонених предметів. Також в установі не дотримуються вимоги законодавства під час застосування до засуджених дисциплінарних стягнень. Грубо порушуються права цих осіб на працю: строкові трудові договори із ними не укладаються, не створено належних умов для праці засуджених, які утримуються в секторі максимального рівня безпеки.

Перевіркою у діяльності державної установи «Городищенська виправна колонія (№ 96)» виявлені численні порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства, зокрема, у сфері охорони здоров’я, у частині режимних обмежень засуджених, забезпечення їх необхідною житловою площею. Так, під час обстеження однієї із секцій колонії, де утримуються 22 засуджених, площа на одного із них складає лише 2,96 квадратного метра, тоді як законодавством передбачено норму не менше 4 квадратних метрів.

Цех їдальні, де готують їжу для засуджених, потребує ремонту, а медична частина – укомплектування відповідними медичними фахівцями.

Також адміністрацією установи не забезпечено 121 працездатного засудженого, які утримуються в приміщеннях камерного типу та секторі довічного позбавлення волі, оплачуваною роботою. Цим порушено їх право на працю.

Прокурори встановили, що працюючим засудженим, які утримуються у державній установі «Полицька виправна колонія (№ 76)» виплачувалася заробітна плата один раз на місяць, тоді як законодавством про працю передбачено двічі на місяць.

Медична частина не забезпечена всіма необхідними медикаментами для надання невідкладної допомоги. Під час перевірки виявлено лікарські засоби, термін придатності яких минув.

З початку 2018 року троє засуджених з метою ухилення від відбування покарання самовільно залишили межі державної установи «Городоцький виправний центр (№ 131)». На думку прокурорів, цей факт свідчить про відсутність належного контролю за їх поведінкою з боку працівників центру, а також формальне проведення із засудженими профілактичних заходів.

Ігноруючи вимоги законодавства та заборону працевлаштування засуджених, які відбувають в установі покарання менше 3 місяців, на контрагентські об’єкти було працевлаштовано 9 таких осіб.

Крім того, адміністрацією установи не забезпечено проведення технічного обслуговування наявних у виправному центрі вогнегасників, що є порушенням Правил пожежної безпеки в Україні. Також встановлені численні недоліки в організації роботи щодо охорони праці засуджених.

Під час перевірки в Рівненському слідчому ізоляторі з’ясовано, що допускається утримання засуджених в камерах разом із особами, взятими під варту, що є порушенням передбачених Законом України «Про попереднє ув’язнення» вимог ізоляції. Потребує покращання в установі стан санітарії та гігієни. Крім того, виявлено факти відсутності контролю за якістю лікарських засобів в медичній частині СІЗО.

За результатами проведених перевірок у сфері додержання прав в’язнів та при застосуванні до осіб заходів примусового характеру всього внесено прокурорами цьогоріч 117 документів реагування, які задоволено. За результатами їх розгляду до відповідальності вже притягнуто 105 винних посадових осіб. Також за реагування прокуратури звільнено з дисциплінарного ізолятора 3 засуджених.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 16:00 :23