Новини » Економіка 8 серпня, 2018, 17:31
Майже третину мільярда гривень перерахує «Укрнафта» місцевим бюджетам до кінця року
Фото: ukrnafta.com
Фото: ukrnafta.com

За червень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 619,4 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями. Тож рентна плата компанії за перше півріччя 2018-го до бюджетів усіх рівнів склала 3,6 млрд грн. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, з них 180,8 млн грн надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.

Про це повідомляє офіційний сайт ПАТ «Укрнафта».

Найбільші надходження з ренти «Укрнафти» за червень отримали громади Сумщини (13,3 млн грн), Івано-Франківщини (6,9 млн грн) й Полтавщини (4,4 млн грн).

Слід зауважити, що Львівщина за півроку отримала 14,2 млн грн ренти.

Нагадаємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів.

При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином механізм розподілу ренти дає змогу громадам отримати частину доходів від видобутку нафти й газу.

За останніми оцінками в 2018 році «Укрнафта» сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а отже, до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 320 млн грн доходів від рентних платежів.

<nbsp;>
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:32 :26