Державна екологічна інспекція нагадує: сортування сміття – обов’язкове

З початку 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції у Львівській області.

«Законодавчо це врегульовано статтями 31, 33, 35 та 35-1 Закону України «Про відходи». Дані поправки до Закону відповідають двом Директивам ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження із сміттям у країнах Європи. Вони надають чітку послідовність дій із відходами, а також визначають класифікацію сміття та порядок скорочення кількості відходів на полігонах», – йдеться у повідомленні.

Державна екологічна інспекція у Львівській області нагадує, що відповідно до ст. 82 КУпАП – порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн. 

«Інспекція закликає: будь свідомим громадянином, збережи довкілля, сортуй сміття заради майбутнього!», – підкреслено у повідомленні.Loading...