Бондарчук заявив про «грабіж і рекет» Петра Порошенка на посаді секретаря РНБО

ZIK

Будучи лише секретарем Ради нацбезпеки й оборони, Петро Порошенко вже вважав, що Україна – його країна, його власність. У 2005 році він навіть змушував керівника «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва віддати йому 25% акцій підприємства.

Про це в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявив колишній генеральний директор «Укрспецекспорту» (у 2005-2010 роках) Сергій Бондарчук.

«Якщо повернутись у 2005 рік, коли Петро Порошенко був секретарем РНБО, то ми пам’ятаємо, яку активність він мав після Помаранчевої революції. Ці питання були максимально пов’язані з рейдерськими. Він використовував свою посаду для того, аби збагачуватися й отримувати певні дивіденди як від держпідприємств, так і від приватних», – заявив екс-нардеп.

Як приклад він пригадав випадок, який мав місце у 2005 році з ПАТ «Мотор Січ», частину акцій якого намагався привласнити майбутній президент Петро Порошенко.

«На той момент я був директором «Укрспецекспорту», і мені стає відомо, що Порошенко змушує керівництво «Мотор Січі» передати йому у власність 25% підприємства. Я хочу, щоб глядачі зрозуміли, що 25% пакету акцій цієї компанії на той момент коштували приблизно 150 мільйонів доларів», – заявив Сергій Бондарчук.

За його словами, Петро Порошенко вимагав частину акцій, оскільки вважав, що це його країна, його власність, хоча на той момент він був лише секретарем Ради нацбезпеки й оборони.

«Можете уявити, ким він себе бачить зараз, займаючи найвищу посаду в державі. Я розповідаю про це, адже добре знаю, оскільки брав у цьому участь. Коли мені стало відомо про те, що він хоче забрати ці 25%, я розумів, що лише Президент України Віктор Ющенко може вирішити це питання», – розповідає екс-гендиректор «Укртрансекспорту».

Тоді він звернувся до першого помічника Президента Олександра Третьякова з проханням організувати робочу нараду, щоб таких історій більше не могло бути, адже це пов’язано з оборонним комплексом.

«Та й взагалі такі грабіж і рекет є неприпустимими. Зустріч відбулась у кабінеті Президента за участі Віктора Ющенка, В’ячеслава Богуслаєва і в останню хвилину, як завжди, забіг Петро Порошенко. На цій зустрічі пан Богуслаєв розповів Президенту про ситуацію, що виникла», – розповідає Бондарчук.

В’ячеслав Богуслаєв на зустрічі заявив про те, наскільки несправедливою є ця ситуація, навіть більше – він розповів про структуру власності «Мотор Січі».

«Він сказав: пане Президенте, якщо така ситуація, то може мені віддати не 25%, а відразу 45%. Тоді Віктор Ющенко відповів, що він може йти спокійно працювати, мовляв, ніхто ні його, ні його підприємство не чіпатиме. Це один із прикладів, як тоді «працював» Петро Порошенко», – підсумував екс-нардеп.

Нагадаємо, у Білорусі націоналізували Оршанський авіаремонтний завод, 60% акцій якого належать українському підприємству «Мотор Січ».

Loading...
Loading...
Loading...