Бондарчук: Військова допомога Грузії у 2008-му – політичне рішення Ющенка

ZIK

У 2008 році, коли Росія розпочала агресію проти Грузії, Україна надавала технічну і військову допомогу Тбілісі. Рішення про це було ухвалене на рівні президентів України та Грузії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів генеральний директор «Укрспецекспорту» (у 2005-2010 роках) Сергій Бондарчук.

«Рішення про продаж зброї та допомогу Грузії у 2008-му було ухвалене на рівні президентів. Тобто це було політичне рішення президента Ющенка, який розумів ті виклики, які чекали на Україну. Ми, фактично, стали однією з небагатьох країн у світі, які зайняли активну позицію в допомозі побудови оборони Грузії», – заявив Сергій Бондарчук.

За його словами, політичну позицію тоді мали Сполучені Штати Америки, а Україна здійснювала технічну і військову допомогу Грузії.

«Безумовно, це була ініціатива грузинської сторони. Пан Саакашвілі зразу ж після президентських виборів у 2005 році здійснив візит до України. Відбулися перемовини. У цей момент ми розуміли, що ті виклики, які є на території Грузії, можуть торкнутися і України», – каже Сергій Бондарчук.

Окрім цього він наголосив, що величезний спротив в Україні щодо постачання зброї Грузії був не лише з боку «Партії регіонів», яка разом з російськими агентами хотіла розпочинати процедуру імпічменту президента Ющенка.

«Це були і партнери з «помаранчевої коаліції», які на той момент навіть не хотіли проголосувати за постанову про визнання Росії агресором. Це історичний факт. Тоді лише 68 народних обранців підтримали цю постанову. Тоді це були депутати партії «Наша Україна», – пригадує екс-нардеп.

Також він розповів про те, чи були спроби заблокувати поставки зброї Грузії.

«Ми починали цю роботу ще у 2005 році, але до проблем з коаліцією у 2006-му ми не мали такий опір. Проте вже після того, як прем‘єром став Віктор Янукович, а «Партія регіонів» отримала певні політичні важелі в країні, ми почали відчувати на собі залякування, аби цього не робити. Росія і її сателіти в Україні розуміли, що внаслідок допомоги України Грузії це буде інший рівень військового конфлікту», – заявив Бондарчук.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що 7 серпня 2008 року російська агресивна машина розкрила свою справжню сутність.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News