Новини » Політика 8 серпня, 2018, 16:00
Атовців використовують у своїх інтересах політики і місцеві адміністрації, – Костанчук
Український військовий на Донбасі. Фото: EPA/IVAN BOBERSKYY
Український військовий на Донбасі. Фото: EPA/IVAN BOBERSKYY

Атовців – учасників бойових дій, захисників України – використовують у своїх цілях місцеві адміністрації і різні політичні угрупування.

Про це, 7 серпня, за результатами наради з представниками громадських організацій у Львові, заявив Тарас Костанчук, екс-командир штурмової групи батальйону «Донбас», керівник організації учасників АТО «Справедливість».

Також Тарас Костанчук прокоментував акцію протесту під стінами мерії Львова, на якій вимагали покращення пільг для учасників бойових дій на Сході України. На думку активістів, одноразової допомоги у сумі 100 000 для бійців зі Львова є замало – воїнам потрібне повноцінне житло.

«Ця акція в черговий раз підтвердила, що атовців, учасників бойових дій і захисників України використовують у своїх цілях місцеві адміністрації і різні політичні угрупування, – вважає Костанчук. – Моя мета – об’єднати всіх разом. Акція «за» чи «проти» того, щоби замість землі видавати людям гроші – насправді абсурдна. Якби держава переймалася і робила все по-справедливості – не було б жодних проблем і жодних акцій».

Костанчук запевняє – на усіх рівнях влади держава не переймається пільгами для атовців.

«Виникають абсолютно безглузді ситуації, – зазначає Костанчук. – Не можуть всім атовцям – а їх 25 тисяч тільки у Києві, виділити по 10 соток землі. Це треба увесь Київ розділити – і то на всіх не вистарчить. Є прості рішення. По-перше: розділіть учасників бойових дій, як це зробили європейці. Зробіть учасників бойових дій першої категорії – це хлопці, які пішли на фронт і безпосередньо, за наказом, брали участь у бойовому зіткненні, вбивали і могли бути вбиті. І таких буде максимум 20-30 тисяч».

Для цих бійців Тарас Костанчук пропонує всі пільги, 100-відсоткове пенсійне, соціальне і медичне забезпечення.

«Бо усі розуміють – ця людина випадково залишилась живою і ішла на смерть, захищаючи Батьківщину», – додав він.

До 1 категорії також увійдуть поранені під час бойових дій бійці. Для учасників 2 категорії діятиме 50-відсоткове забезпечення.

«Це ті, хто не приймали безпосередню участь у бойовому зіткненні, – акцентує екс-командир. – Тому-що вони вже не так ризикували життям.

«І 3-тя категорія учасників АТО або ООС, це ті хто був за 50-100 кілометрів від лінії розмежування, – каже Костанчук. – Це і прокурори, «сбушники», які з’їздили у відрядження. Це також учасник АТО – їм за це подяка – але ніяких пільг».

На думку Костанчука, таким чином забезпечити пільгами 25-30 тисяч атовців набагато простіше і справедливіше.

«Коли з мого батальйону чверть загинула, чверть поранена і чверть пройшла через полон – то вони кричуще сприймають несправедливість, коли бачать як «сбушники», прокурори отримують землі, нагороди тощо. Мало того, учасників бойових дій, добровольців, дискредитують, обманюють і ставлять під сумнів їхні заслуги. І це питання загальнодержавне, – вважає Костанчук. – Вирішити його можна, привівши до влади людей, які будуть цим перейматися. Потрібно людей, які будуть думати про те, як виграти війну. Як повернути свої території, своїх людей. І тому на запрошення хлопців я приїжджаю, розмовляю, пояснюю, що нам треба всім об’єднуватися, щоби припинити цю вакханалію».

Як зазначив Костанчук, на п’ятий рік війни Україна могла би мати повноцінну мільйонну професійну армію, одну з найсильніших в світі. Як приклад екс-командир навів 3-мільйонну Хорватію, яка за 3 роки підготувала 400-тисячну професійну армію і звільнила територію за три дні.

«Росія не готова протистояти навіть найменшому бойовому конфлікту, де вони втратять тисячу людей і не зможуть пояснити чому, – впевнений Т.Костанчук. – За жодних умов Росія не піде вперед, бо тоді світова спільнота скаже «стоп». Мирний план повернення територій – це підготовка до війни. Я тут, щоби довести всім патріотам – захисникам України – давайте мирним шляхом візьмемо владу в руки. Перестаньте сваритись через землю і компенсацію. Україна для нас – понад усе. Ви для чого йшли воювати – за компенсацію, чи за землю. Ішли воювати, щоби захистити Україну. І це останній шанс – захистимо Україно мирно на наступних виборах. Якщо цього не буде – буде громадянська війна і протистояння».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:17 :53