Новини » Світ 8 серпня, 2018, 10:49
Археологи в Румунії віднайшли фортецю епохи бронзи, втричі більшу за Трою
Фото: aradon.ro
Фото: aradon.ro

У Румунії знайшли фортецю, зведену близько 3,4 тисячі років тому.

Про це повідомляє Romanian Insider з посиланням на місцевий портал Arandon.ro, передає видання N+1.

Цитадель була побудована приблизно за часів Троянської війни, а за розмірами – майже втричі більше гомерівської Трої.

У пізньому бронзовому столітті (1600/1500 – 1100 років до нашої ери) стародавні люди, які жили на території Румунії, займалися сільським господарством, в тому числі розводили домашніх тварин, і полюванням. Вони робили прикрашену орнаментом кераміку, вміли добувати руду і робити бронзові, мідні і золоті артефакти. Тодішні мешканці цієї території будували досить великі поселення, які, ймовірно, були регіональними центрами, і інші, села, в яких, мабуть, жили впродовж сезону або декількох.

Нещодавно археологи знайшли на північному заході країни, в місті Сантана одну з найбільших будівель бронзового століття – фортецю, побудовану близько 1400 року до нашої ери. Румунські та німецькі археологи під керівництвом Рюдигера Краузе (Rüdiger Krause) з Франкфуртського університету імені Гете і Флоріна Гогалтана (Florin Gogâltan) з румунського Інституту археології та історії мистецтв почали археологічні роботи в Сантані в 2009 році, але основна частина досліджень була проведена в останні два роки. Нещодавно дослідники просканували територію фортеці за допомогою лідара і визначили її розміри – близько 90 гектарів. За словами дослідників, цитадель виявилася майже втричі більша за Трою, яка існувала близько 1300-1190 років до нашої ери і яку багато дослідників ототожнюють з гомерівської Троєю, зруйнованою греками. При розкопках Трої було знайдено, як мінімум, 13 поселень різного часу. Найдавніше з них датується 3000-2600 роками до нашої ери, а місто, імовірно, оспіваний в «Іліаді», знаходився в VII шарі.

«Троя займала площу приблизно 30 гектарів, а цитадель в Сантані – 89 гектарів. Будинки в Трої були побудовані з каменю, а в Сантані – з цегли і дерева. Це ознака того, що цивілізація на території Румунії була більш розвиненою, а її представники вміли пристосовувати для будівництва матеріали, які у них були», – пояснює Флорін Гогалтан.

Фото: aradon.ro
Фото: aradon.ro

На даний час вчені досліджували трохи більше половини фортеці – 55 гектарів з 90. Вони виявили, що фортеця була оточена земляним валом висотою приблизно 20 метрів, а за ним був викопаний рів близько чотирьох метрів глибиною. Однією з будівель цитаделі був величезний палац завдовжки 100 і шириною 40 метрів. Зараз археологи намагаються з’ясувати, навіщо знадобилося будувати таку величезну фортифікаційну споруду.

Кілька років тому в Бухаресті були знайдені людські останки XVI-XVII століть з численними слідами від зброї. Можливо, це були кредитори, які фінансували невдале повстання проти Османської імперії, яке підняв господар Валахії Михайло Хоробрий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:30 :56