Новини » Світ 7 серпня, 2018, 10:22
Євросоюз введе нові правила отримання громадянства
Єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
Єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова. Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

У вересні Єврокомісія збирається опублікувати нові норми про надання громадянства у країнах-членах ЄС.

Про це заявила єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова, передає «Європейська правда» з посиланням на Spiegel.

«Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими «золотими паспортами» із великим занепокоєнням», – сказала Юрова.

Вона додала, що останніми роками зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості.

У звіті згадуються, наприклад, Кіпр, Мальта і Греція, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання (так звані «золоті візи») або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік СРСР.

«Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші», – додала Юрова.

Починаючи з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро в нерухомість, або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 10:33 :57