Новини » Суспільство 7 серпня, 2018, 13:23
Вітовська: В українському кінематографі триває «велика реставрація»
ZIK
ZIK

З 1994 року в Україні почали системно «зливати» кіноіндустрію. Через це було втрачено чимало кадрів, зокрема, сценаристів. Зараз почали з’являтися нові цікаві та розумні режисери, які вже перейшли із заробітчанства до творення і завдяки ним відроджується український кінематограф.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорила актриса Ірма Вітовська.

«Питання сценаристів в Україні назріло через те, що довго не було школи і запиту на цю професію та сценарну історію. Адже я переконана, що український кінематограф з 1994-1995 років почали системно та свідомо «зливати», – сказала Вітовська.  

На її думку, через те, що Україна втратила дуже багато кадрів та загалом потреби писати в стіл, це стало наслідком простою.

«Відсутність сценаріїв стало бідою. Адже тоді вже і темпоритм не той, і бачення не те.», – розповіла вона.

Вона вважає, що так відбувалося через те, що все робилося політично під захід в інформаційну сферу Росії.

«Почали з’являтися продакшини, які працювали в копродукції  з російським ринком. Але завдяки цьому є плюс у тому, що народилися великі професійні технічні та адміністративні команди, які продукують ідеї. Навіть зараз ми бачимо, що з’являються дуже цікаві та розумні режисери, які вже перейшли від заробітчанства до творення», – прокоментувала актриса.

За її словами, якщо Держкіно інколи і виділяло кошти на виробництво фільмів, то з’являлося не більше однієї чи двох стрічок.

 «Люди не бачили можливості взагалі конкурувати з тим, що вони бачать, тобто альтернативними американськими і російськими фільмами. Адже російський кінематограф мав «канікули» з 1998 року, які їм надав Єльцин. Завдяки цьому вони за сім років вийшли на дуже хороші показники», – зазначає Вітовська

Власне тому, український кінематограф зараз, по суті, реставрується. Адже це не відродження, а велика довготривала реставрація, наголосила актриса.

Нагадаємо, в український прокат вийшов містичний трилер режисера Володимира Тихого «Брама» на основі п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів». Його дія розгортається у Чорнобильській зоні, а Ірма Вітовська зіграла у ньому одну з головних ролей.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:51 :58