вівторок, 7 серпня, 2018, 21:52 Київ
Відтепер у Києві тариф на вивезення сміття залежатиме від наявності сміттєпроводу
ZIK
ZIK

Відтепер у столиці вивезення сміття вважатиметься окремою комунальною послугою. Через це мешканці оплачуватимуть не з розрахунків за площу квартири, а за кожну особу, яка в ній мешкає. Самі ж кияни сприйняли таке нововведення досить позитивно. Мовляв, на відміну від вартості газу, цю платіжку гаманець навіть не відчує.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Вже цього місяця кияни отримають платіжки, де послуга на вивезення побутових відходів відображатиметься окремо. Якщо раніше вартість вивезення сміття розраховувалася, виходячи із кількості квадратних метрів, зараз – із кількості зареєстрованих осіб. За словами комунальників, сума буде не більшою, ніж по 25 гривень на місяць із кожного.

«На наш погляд, це справедливий підхід. Тому що сміття продукує кожен із нас. Норма накопичення непотребу перемножується на тариф і на 12 місяців», – пояснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Щоб встановити «справедливі тарифи», врахували і типи будинків. Адже найбільше відходів у багатоповерхівках без сміттєпроводів.

«Норма накопичення на кожну людину в будинках зі сміттєпроводами становить 1,93 кубічного метра без сміттєпроподів – 2,15», – каже Пантелеєв.

Загалом ж кияни такі нововведення підтримують, але не всі.

«Шари» ж не буває. Треба ж сміття вивозити, утилізувати, прибирати, сортувати. Це ж також праця. Це нормальна сума», – каже мешканець столиці Ярослав Мандель.

«Зараз мають прийти платіжки не тільки за сміття. Сміття – це сміття, це якихось 25 гривень. А як прийде за газ по одинадцять тисяч, ото народ буде стогнати», – додає інший киянин Володимир Гапчук.

Перші платіжки з новими тарифами та розрахунками кияни отримають уже цього місяця. У мерії кажуть, що цифри не надто відрізнятимуться від попередніх.

Як повідомлялось, ще у квітні Київрада ухвалила рішення вивести цю послугу окремо з тарифу за утримання будинків і прибудинкової території.

Пізніше Київська міська державна адміністрація встановила нові тарифи на вивезення твердих побутових відходів КП «Київкомунсервіс». Так, вартість вивозу сміття для населення склала 115,09 грн за кубічний метр.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 02:54 :31