Новини » Політика 6 серпня, 2018, 21:30
Україна в ООН закликала посилити тиск на Росію через її агресію
Тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко
Тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко

Міжнародні механізми впливу, в тому числі санкції проти Росії, мають посилюватися, допоки Москва не припинить агресію проти сусідніх країн, а також свої спроби підірвати міжнародне право й мирний порядок у світі.

Про це заявив тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко під час заходів, присвячених 10-й річниці розв’язання російсько-грузинської війни, – передає Укрінформ.

«Міжнародне співтовариство має поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів та олігархів. Зрештою, всі ми знаємо, що російський режим розуміє лише мову сили», – заявив представник України.

Він також закликав ООН «бути більш активними» у розв’язанні конфліктів, ініційованих Росією в Грузії, Україні, Молдові та інших місцях.

«Попри наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат чи Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні продемонструвати набагато більш потужну позицію щодо конфліктів та збільшити тиск на Росію», – підкреслив український дипломат.

Але більш важливим, за його словами, повинна залишатися послідовна й консолідована політика міжнародної спільноти щодо російської окупації та анексії Кремля для забезпечення мирного рішення конфліктів у регіоні та світі.

«Першим кроком має стати де-окупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії й Південної Осетії та виконання всіх інших зобов’язань Росії за діючими угодами», – зауважив представник Української місії при ООН.

Він також наголосив, що Росія, як держава-окупант, має зобов’язання за міжнародним правом перед населенням Криму, Донбасу, Абхазії й Південної Осетії.

«Вона несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і платитиме сповна за ту шкоду, яку заподіяла», – підкреслив представник Місії України при ООН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:16 :16