вівторок, 7 серпня, 2018, 8:51 Події
Україна подасть новий позов проти Росії щодо усіх політв’язнів, – Мін’юст
Акція з вимогою звільнити Олега Сенцова та інших українських політв'язнів із російських тюрем. Фото: radiosvoboda.org
Акція з вимогою звільнити Олега Сенцова та інших українських політв'язнів із російських тюрем. Фото: radiosvoboda.org

Міністерство юстиції подасть новий судовий позов проти Росії щодо всіх українських політв’язнів.

Про це розповів заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов в ефірі одного із телеканалів, пише BlackSeaNews.

«Наступного тижня ми подаємо міждержавний позов проти Російської Федерації щодо всіх наших політв'язнів, тому що це така певна категорія людей, яких Росія спеціально переслідує за їх підтримку територіальної цілісності України, за їх проукраїнську позицію, викрадаючи їх у Криму або на території Російської Федерації», – повідомив заступник міністра.

Він пояснив, на що спрямований цей позов до ЄСПЛ: «Часто немає абсолютно ніяких підстав у чомусь цих людей звинувачувати. Це можуть бути наші журналісти або активісти, яких звинувачують в тероризмі або якийсь інший дурості. Відповідно, подавши цей позов до Європейського суду з прав людини, ми привернемо увагу до цілої категорії осіб. Тому зазвичай знають прізвища Сенцова, Кольченко, Сущенко, можливо ще кілька, але таких людей кілька десятків. І увагу Страсбурзького суду забезпечить мінімум те, що у них будуть людські умови утримання».

Петухов стверджує, що Росія побоюється міжнародного засудження, і коли є увага міжнародних організацій до конкретних українців, що перебувають у в'язниці, для них покращують умови утримання й дозволяють відвідування.

«А також це дає в перспективі можливість звільнити їх за рішенням Страсбурзького суду... Це той шлях, який ми обрали, аби привернути увагу до цієї категорії людей і таким чином, за рішенням суду, тиснути на Росію з вимогою звільнити їх через безпідставність їх переслідування», – говорить Петухов.

Крім того, він розповів про вже поданий позов України в ЄСПЛ.

«Міністерство юстиції також вперше подало позов до Європейського суду з прав людини ще до так званого референдуму і захоплення Криму, який стосувався комплексного порушення прав людини в Криму, і ми очікуємо, що наприкінці цього року або на початку наступного року почнеться розгляд цієї справи в Страсбурзі. На жаль, міжнародне правосуддя трохи повільніше, ніж національне», – зазначив Пєтухов.

На даний час відомо, що в Росії й окупованому Криму з політичних мотивів засуджено від 70 до 75 українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 03:48 :27