Новини » Світ 7 серпня, 2018, 5:00
У Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, – МЗС
<nbsp;>

У міністерстві закордонних справ України заявили, що в Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість – за перевезення нелегальних мігрантів.

Про це на брифінгу повідомив державний секретар МЗС України Андрій Заяць, – передає «УНІАН».

«З моряками завжди були проблеми, але в таких масштабах, як це відбувається зараз, на жаль, не було вже давно, а можливо, й ніколи», – наголосив він.

У зв’язку з цим Заяць підкреслив, що найбільші проблеми пов’язані з затриманням українських моряків в Греції та Італії.

«У Греції станом на червень цього року тримають 151 українського моряка, з них 108 – засуджено, з яких 98 – за перевезення нелегальних мігрантів.

Приблизно така сама ситуація спостерігається в Італії, де утримується близько 100 громадян України за перевезення нелегальних мігрантів», – зауважив державний секретар МЗС.

Він додав, що Україна та Греція мають намір укласти двосторонню угоду, щоб тим українським морякам, які умовно або достроково звільнені в Греції, можна було дозволити повернутися в Україну.

«Ситуація така, що їх умовно, достроково звільняють, вони опиняються у Греції, яку не можуть залишити, без засобів на існування. Всі розуміємо, що існує великий ризик того, що вони будуть втягнуті в новий виток протиправної діяльності для того, щоб забезпечити себе засобами на існування.

Щоб вирішити цю проблему, активно співпрацюємо з Міністерством юстиції.

Сподіваємося, що вже найближчим часом ця угода буде підписана, і ця категорія зможе повернутися додому», – розповів дипломат.

Як повідомлялося, у травні 2018 року Міністерство закордонних справ констатувало збільшення кількості фактів затримання і арешту українців – членів екіпажів морських суден за кордоном і застерегло від співпраці з сумнівними компаніями.

Читайте також: Російські моряки на військовому параді осоромилися і розсмішили мережу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 00:23 :23