вівторок, 7 серпня, 2018, 0:35 Політика
Снєгирьов нагадав про політику етноциду угорців щодо українців
ZIK
ZIK

Як тільки зніметься напруга навколо мовного питання, Угорщина буде піднімати питання навколо закону про громадянство і повернення церковного майна. Тобто в Угорщини як мінімум є ще три тузи в колоді, які вони будуть періодично викидати на поверхню,тим самим блокуючи євроінтеграційний рух України у бік НАТО та Європи.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

«З приводу «зраджених» угорців я хотів би сказати і пояснити деякі історичні аспекти. Зокрема, з 1870 до 1913 роки із українського Закарпаття виїхали у Сполучені Штати Америки, Уругвай та Канаду 180 тисяч етнічних українців. Неофіційна статистика вказує навіть на 400 тисяч», – сказав Снєгирьов.

Також він розповів, що за період з 1939 до 1944 роки через угорські в’язниці пройшло 133 тисячі українців, з них 54 тисячі осіб були знищені фізично, тобто замордовані.

«Тому розповідати про якісь образи з боку українців по відношенню до угорської меншості – це як мінімум не тактично. Адже до українського населення Угорщиною проводилася політика етноциду. Тобто фізичного знищення автохтонного українського населення. Зараз же у Закарпатті є 10 відсотків угорців, тобто 150 тисяч осіб», – зазначив він.

За його словами, щодо штучності характеру, так званого, мовного питання, сам президент Угорщини Орбан заявив про те, що мовне питання є штучним.

«Як тільки зніметься напруга навколо мовного питання, Угорщина буде піднімати питання навколо закону про громадянство і повернення церковного майна. Тобто в Угорщини як мінімум є ще три тузи в колоді, які вони будуть періодично викидати на поверхню,тим самим блокуючи наш євроінтеграційний рух у бік НАТО та Європи», – вважає Снєгирьов.

Тому, на його думку, казати про те, що мовне питання там гостро стоїть, то це неправда.

«У Закарпатті є 74 освітні школи дошкільного рівня, де навчаються всього лише 5031 дитина угорською мовою виховання. Тому незрозуміло у чому питання», – зазначив він.

Снєгирьов вкотре повернувся в і сторичний екскурс і пригадав, що 1634 році уряд Австрійської імперії поставив питання про те, щоб виділити декілька місць для навчання саме закарпатцям.

«Ми також не проти, якщо п’ять тисяч дітей навчаються угорською мовою і готові виділити 50 чи 500 місць для навчання ваших дітей. Адже це є європейською практикою. Ви нам її запропонували і ми готові відповідати європейським нормам, знову ж таки згідно історичного досвіду українського Закарпаття. Хоча проблема не в мові, адже це є маніпулятивним моментом», – наголосив Снєгирьов.

Нагадаємо, Україна готова заборонити в’їзд посадовцю, якщо Угорщина не надасть необхідних роз’яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпаттю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 21:56 :21