Новини » Політика 7 серпня, 2018, 18:10
Сакварелідзе пригадав, як розпочалися російські бомбардування житлових будинків у Грузії
ZIK
ZIK

На жаль, Грузії, як і Україні, довелося заплатити дуже велику ціну за свою свободу і незалежність.

На цьому наголосив член політради «Руху нових сил», заступник генерального прокурора України у 2015-2016 роках Давид Сакварелідзе в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK.

«Початок війни в Грузії 7 серпня 2008 року був для мне ключовим переломним днем у моєму житті, адже ми всі були романтиками і вважали, що нічого страшного відбутися не може. Країна тоді впевнено рухалася вперед, економіка розвивалася, реформи рухалися, а тому було переконання, що ми завжди будемо такими успішними.

Але зранку із 7 на 8 серпня над нами пролетів російський бомбардувальник і скинув кілька бомб на житлові будинки, які не мали жодного стосунку до військових. Перше, що спало на думку, це російський літак, адже жодна з інших країн не збиралася нас бомбардувати», – пригадує Сакварелідзе.

Відтак, пояснює політик, стало зрозуміло, що Грузія стала жертвою і об’єктом широкомасштабної російської агресії.

«Тоді було відчуття, що державність Грузії може дуже швидко закінчитися, якщо ми не докладемо максимальних зусиль. Було страшно не тільки мирним жителям, а й військовим, адже вони вперше потрапили під повітряне бомбардування. І найбільші втрати у грузинській армії були саме від авіаударів», – підкреслив екс-прокурор.

На його думку, ця війна дала сильний поштовх усьому сучасному світу, що Росія ніколи сама не зупиниться у своїх апетитах.

«На жаль, Грузія постраждала першою, поки Захід не усвідомив, що Росія готова йти до кінця, що монгольська орда реально досі існує. А тому вона не зупиниться і зможе завадити будь-якому прогресу в будь-якій точці світу.

Але не дивлячись ні на що, грузинська держава встояла, як і сьогодні стоїть Україна. На жаль, усім нам довелося заплатити дуже велику ціну за нашу свободу і незалежність», – визнав Давид Сакварелідзе.

Як повідомлялося, російський прем’єр Дмитро Медведєв в інтерв’ю до 10-річчя війни в Південній Осетії заявив, що серпневого конфлікту 2008 року між Росією і Грузією можна було уникнути.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 23:15 :34