вівторок, 7 серпня, 2018, 13:53 Львів
Протест учасників АТО під Львівською міськрадою завершився перепалкою
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Акція протесту учасників АТО під Львівською міськрадою з вимогою забезпечити атовців житлом замість виплати допомоги у 100 тис. грн переросла у словесну перепалку між різними організаціями, які представляють їх інтереси.

Про це 7 серпня повідомив кореспондент IA ZIK.

Під міськраду прийшла невелика кількість учасників АТО – суттєво більше було журналістів та працівників поліції. Не усі з присутніх атовців, як згодом з’ясувалося, підтримували вимоги акції. Організатори заручилися підтримкою й кількох пенсіонерів, які тримали плакати та підлітків, які спостерігали поруч.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Один із організаторів акції, голова ВПО «Воля» Руслан Фігель пояснив вимоги до міської влади.

«Наші міська рада пропонує військовослужбовцям, якщо вони відмовляються від свого права отримати земельну ділянку на території міста Львова, їм виплачують компенсацію 100 тис. грн. У нас питання до міської адміністрації риторичне: що можна купити за 100 тис. грн? Наша пропозиція збільшити допомогу зі 100 тис. грн. хоча би до 300-350 тис. грн – cтільки становить розмір першого внеску за квартиру, хто може взяти її в кредит. Або: усі забудовники, будуючи будинки, роблять благодійний внесок на Ратушу – нехай якщо людина відмовляється від свого права на землю, дають їй квадратними метрами. За середньо ринковою вартість 8 соток землі у Львові – виходить однокімнатна квартира, людина доплатить 5-6 тис. доларів і буде мати житло», – пояснив Р.Фігель.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

«У мене люди живуть по 5-10 осіб у двох-трьохкімнатних квартирах. Ви вважаєте, це є нормально? Знаю людей з Полтави, з Дніпропетровська, які приїхали і служать на Львівщині. Вони знімають квартири за власний кошти», – заявив він.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

У той час голова Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО і член комісії при центрі надання послуг учасникам АТО у Львові Богдана Сірків назвала організаторів акції провокаторами. На її думку, метою акції є припинити виплату у Львові атовцям по 100 тис. грн.

«100 тис. грн – це є матеріальна допомога на покращення соціально-побутових умов. Отримання землі гарантоване законом України. Ніяка програма не скасовує закону України. Тому оці люди, які зібралися, вони не повинні десь щось пікетувати, а так як роблять інші організації – їздять вишукують для своїх за межами Львова, поблизу Львова, де є якісь земельні ділянки. І, звичайно, люди беруть 100 тис. грн. Понад 1,5 тис. учасників АТО отримали. Є дуже велика черга, вона просувається дуже повільно. 2014 рік не закрито. Для чого сьогоднішня акція спровокована? Нас це обурює. Ми вважаємо, що це є для того, щоб призупинити видачу 100 тис. грн. Але ми цього не дозволимо», – наголосила Б.Сірків.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

З її слів, учасники АТО-львів’яни, отримуючи по 100 тис. грн з міського бюджету, не пишуть жодних відмов від землі. «Кожен учасник АТО, який взяв 100 тис. грн, має право отримати земельну ділянку», – підкреслила Б.Сірків.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Голова ГО «Соціальний захист населення та учасників АТО» Леся Турашвілі теж назвала вимоги учасників акції незрозумілими.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 02:19 :45