Новини » Світ 7 серпня, 2018, 10:27
Міністр сільського господарства Австралії відмовився визнати посуху наслідком зміни клімату
Австралійський міністр не вважає посуху наслідком зміни клімату
Австралійський міністр не вважає посуху наслідком зміни клімату

Міністр сільського господарства Австралії заявив, що перебільшенням буде називати посуху, яка вразила велику частину країни, наслідком техногенної зміни клімату, і взагалі йому «байдуже, це діло рук людини чи ні».

Девід Літтилпрауд зробив цей коментар під час ефіру на каналі ABC у понеділок, та зразу був освистаний глядачами, – інформує видання Guardian.

Велика частина Австралії постраждала від сильної посухи. За даними Бюро метеорології, деякі регіони Нового Південного Уельсу зазнали найбільш посушливих 16 місяців в історії. Загалом Австралія цього року пережила найбільш посушливий липень, починаючи з 2002 року.

Літтилпрауд заявив телеведучому Тоні Джонсу, що його електорат у Мараноа 8 років страждає від посухи та, що «окрім дощу, жодного вирішення цієї проблеми не має».

Відповідаючи на запитання Джонса, чи вважає він, що посуха пов’язана кліматичними змінами, викликаними людською діяльністю, Літтилпрауд сказав: «Це гучно сказано».

«Мені байдуже, чи це діло рук людини, чи ні», – додав він, зазначаючи, що люди вже перебувають під фінансовим тиском і не можуть дозволити собі платити вищі рахунки за електроенергію.

«Ми цього не можемо зробити, – сказав він. – Ми повинні мати можливість включити світло, включити насоси».

За його словами, збільшення частки електроенергії Австралії, виробленої відновлюваними джерелами енергії, – це «амбітна ціль», проте «вона повинна бути доступною, надійною та стабільною».

Літтилпрауд розкритикував уряд штатів та територій, які нібито ставлять проблеми довкілля вище за джерела доходів фермерів.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 09:41 :49