Новини » Суспільство 7 серпня, 2018, 22:20
Костя Гнатенко пояснив, чому, попри внутрішнє «роздвоєння», пише російськомовні тексти
ZIK
ZIK

Сучасна україномовна музика – дуже якісна, вона в тренді. Уже багато тих, хто співає російською, починають це розуміти. До того ж мова є скелетом самоідентифікації, без якої усе руйнується. Наша політкоректність щодо цього питання знову може завести нас у глухий кут.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK заявив український публіцист, співак і композитор Костя Гнатенко.

Він переконаний: уся україномовна музика, яка з’явилась зараз, є дуже стильною та сучасною. Вона – абсолютно у сучасному тренді.

«Я не знаю, чому так сталось. Це природно, однак для нас чомусь це дивно», – зауважив Гнатенко.

Зокрема він виділив гурт «Фіолет» за «круті сучасні тексти» та музику із гарною молодіжною лексикою.

«Мені здається, що ті, хто пише російською мовою, уже також починають потрошки переходити та повертатись сюди», – наголосив музикант.

Хоча й сам він зізнався, що пише на замовлення і російськомовні тексти, однак в українців вони виходять значно якіснішими.

«Я розумію, що це внутрішній злочин, та якщо ти з цього живеш, а тобі замовляють пісню російською, ти змушений це робити. Та тексти українців, які пишуть російською мовою, є на порядок вищими від російськомовних поетів», – переконаний він.

Однак Гнатенко зауважив: збирається припинити писати цією мовою, адже відчуває тоді певне «роздвоєння», що для творчої людини «не дуже добра штука».

«Мова взагалі – це велика тема, це політика. Наша політкоректність у цьому питанні, знову ж таки, може завести нас у глухий кут. Адже, наприклад, досі не маємо закону про державну мову, кожна каденція Верховної Ради боїться порушувати це питання. Чому?» – підкреслив композитор.

Мовляв, усі розмови про «розкол українського суспільства», маячня. Адже розколює народ саме ця невизначеність.

«Так, дуже багато російськомовних хлопців захищає Україну. Я згоден, але допоки цей дуалізм існуватиме, чорне не назвуть «чорним», а біле «білим», знову буде біда. Потрібно прийняти закон, що в Україні головною є саме ця мова, вона повинна функціонувати тут повнокровно, скрізь, усюди. Вдома ж розмовляй собі, як хочеш», – розповів Гнатенко.

До того ж, на його думку, мова є і певним фактором самозахисту та самоідентифікації.

«Який би не був глобальний світ і технократичний час, людина все одно шукає фактори самоідентифікації. Я українець і зрозуміло, що шукаю такого ж, як я. Це природно і нормально. Якщо звідси висмикнути мову, усе руйнується. Це, як скелет», – переконаний він.

Водночас він наголосив: негативно ставиться до українських співаків, які їздять на гастролі до Росії.

«Здебільшого це манкурти. Люди, які свідомо зробили свій такий вибір. Для мене – це зрада. Особливо у військовий час. Розчулення їхніми перемогами там «за поребриком» я взагалі не сприймаю», – підкреслив Костя Гнатенко.

Нагадаємо, в травні Президент України Петро Порошенко підписав указ про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:50 :10