вівторок, 7 серпня, 2018, 16:09 Економіка
Фурса назвав тих, хто виграє і програє завдяки контрабанді
ZIK
ZIK

Від контрабанди всі одночасно і виграють, і програють. Зрозуміло, що прикордонники, середній клас, споживач залишаються у плюсі. Одні дають хабарі – інші беруть їх. Водночас, правила гри залишаються нерівними для тих чесних підприємців, які підтримують здорову конкуренцію.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав економіст Сергій Фурса.

«Крім проблеми хабарів, є недоплати податків у бюджет. Негатив від контрабанди великий і це треба змінювати», – переконаний Сергій Фурса.

Він наголошує на тому, що треба, аби з корупцією боролися інститути, а не одна «свята» людина, яку, ймовірно, згодом пристрелять.

«Втім, я думаю, що системні рішення стосуються не митниці. Там ви злочинність не поборете, адже прикордонники живуть із хабарів», – упевнений експерт.

Економіст підкреслює: для змін у системі держава має вірити у те, що її нові кроки – правильні.

«У влади має бути моральний імператив на впровадження рішень. Якщо вона впровадить якісь фінансові зміни – одразу отримаєте протести бідних –маленьких людей, які торгують на ринках. Ми ж розуміємо, що ці мітинги контрабандистів пройдуть, а рішення вже будуть реалізовані у життя», – каже Сергій Фурса.

Експерт зазначає: хоч легальний бізнес має можливість працювати відкрито, сама митниця не змінилася і продовжує торгувати.

«Свого часу ледь не всі прем’єр-міністри обіцяли знищити корупцію на митниці, змінити систему, витягти усіх злочинців на чисту воду. Та з’ясувалося, що, перш за все, не вистачає елементарного бажання. Тут, мабуть, як з революцією: якщо не можеш її подолати, то потрібно очолити», – додає економіст Сергій Фурса.

Нагадаємо, наприкінці червня уряд розпочав компанію по боротьбі з контрабандою. До середини липня на митниці виявили порушень на суму близько 2,2 мільярдів гривень.

Водночас, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевняє, що запроваджені урядом заходи по боротьбі з контрабандою збільшили надходження до бюджету на 70-80 мільйонів гривень щодня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 00:59 :28