Новини » Політика 7 серпня, 2018, 23:00
Адвокат Олексій Шевчук про нове привітання прокурорів САП: «Слава Назару! – Назару слава!»
ZIK
ZIK

В Антикорупційній прокуратурі прокурори віднедавна вітаються: «Слава Назару! – Назару слава!»

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK жартома заявив адвокат Олексій Шевчук.

Як повідомлялося, Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил Петро Порошенко доручив розробити законопроект, який передбачатиме заміну військового вітання в ЗСУ радянського зразка «Здрастуйте, товариші!» та «Бажаємо (бажаю) здоров’я!» на «Слава Україні!» та «Героям слава!».

Тарас Чорновіл зауважив, що готується цілий спектр змін, які не тільки стосуються привітань, і вважає їх правильними, бо вони наближають Україну до стандартів НАТО.

«На мій погляд, армія заслужила на це вітання. Завдяки цьому ми можемо відірватися від усього, що пов’язано з Росією. Але це одна зі змін, яку вносять до статутів. Деякі з них секретні. Проте всі пункти правильні, бо наближують нас до логіки натівської системи управління. Адже до цього в нас діяла недореформована радянська система, яку треба було змінити. На формальному рівні все, що відділяє нас від Росії і наближає до західного світу, є правильним», – вважає гість програми.

Водночас гість студії адвокат Олексій Шевчук пожартував, що в Антикорупційній прокуратурі прокурори вітаються «Слава Назару! – Назару слава!». Він зазначив, що підтримує ініціативу змінити військове привітання.

«Мене всі колеги юристи підтримають. Україна на 40% живе пострадянським законодавством. Лише 60% нормативного поля прийнято за сучасної України. Решта перехідні положення, радянські нормативні акти, де ще є держарбітр СРСР, тому будь-які зміни лише на краще. Нехай міняють, лише не нашкодять», – наголосив юрист.

Зі свого боку Тарас Чорновіл згадав інцидент із привітанням підрозділу СБУ «Альфа».

«Мені екс-заступник голови служби безпеки України Віктор Ягун розказав, що у квітні 2014 року, коли вперше стикнувся з підрозділом СБУ «Альфа», вони не говорили фразу: «Служу народу України», а «Служу підрозділу Альфа». Не вживали слово Україна, бо воно вважалося лайкою», – прокоментував він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:17 :45