понеділок, 6 серпня, 2018, 16:00 Політика
Журналіст: М’який вплив російської пропаганди більш небезпечний, аніж програми Кисельова
ZIK
ZIK

Основну небезпеку російської пропаганди несуть не її центральні телеканали, а їхні «щупальця», які проникають не лише в український медіа простір, а й у західні ЗМІ чи аналітичні центри. Такий м’який вплив є на багато не безпечнішим, ніж програми Кисельова.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив журналіст Георгій Тихий.

Він підкреслив: в основному російські тролі намагаються не так підтримувати якогось кандидата, як стравити між собою різні групи.

«Був відомий випадок, коли під час американських виборів у 2016 році російські тролі «розганяли» дві протилежні політичні групи, які боролись одна з одною. Потім в обох групах навіть призначили мітинг на одне і теж місце», – розповів Тихий.

Тому він підкреслив: мета такої пропаганди не полягає у підтримці конкретного проросійського політика. Головне для них – внести максимум хаосу та дестабілізації.

«В принципі, тут стратегія російської пропаганди не відрізняється від того, що вона робить в Україні. Думаю, що зараз, у передвиборчий період, нас чекає внесення максимального хаосу, фону постійної депресії та стравлювання між собою різних груп», – вважає журналіст.

Адже, на думку експерта, максимальний результат, добитись якого хоче Росія – невизнання певною групою громадян результатів виборів.

«Тобто, йдеться про максимальне пошкодження демократичного процесу», – наголосив Тихий.

Він переконаний: російські медіа – частина її військової машини. До того ж РФ – одна із небагатьох країн світу, яка використовує військові методи на власному населенні.

«Це називається «рефлективний контроль». Я не знаю, чому на українському телебаченні не говорять про таке. Адже це є основною стратегією Росії, її винаходом, який Кремль дуже ефективно та активно використовує в інших країнах», – зазначив експерт.

Окрім того, він зауважив: якщо із російськими центральними ЗМІ «усе і так зрозуміло», то найбільшу проблему становлять їхні «щупальця», які проникають навіть у центральні українські телеканали чи топові західні медіа або ж аналітичні центри.

«Можливо, зараз ще не час називати прізвища, однак випадків маніпуляцій, людей на зарплаті в Кремля або «корисних ідіотів» у західних інституціях та аналітичних центрах є дуже багато. Це більш небезпечніше, ніж програма Кисельова, про яку ми знаємо і від якої нічого, крім пропаганди вже не очікуємо. Цей м’який вплив є значно небезпечнішим», – підкреслив Георгій Тихий.

Як повідомлялось, нещодавно у сенаті США підтвердили втручання РФ у президентські вибори. До того ж, і компанія Facebook повідомила, що виявила схему впливу на вибори у США напередодні листопадових виборів до Конгресу

Також повідомлялось, що у травні через декілька годин після того, як президент Італії Серджо Маттарелла відмовився призначати євроскептика Паоло Савону міністром фінансів, проти нього була здійснена масована атака у соцмережах. Сліди усіх цих профілів вели до російської «фабрики тролів». Цю атаку в Італії збираються розслідувати, як тероризм.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 16:08 :15