Новини » Політика 6 серпня, 2018, 23:10
Заступник голови Київського товариства угорців вважає, що Україна зробила крок до тотальної асиміляції угорців
ZIK
ZIK

Угорці у Закарпатті є громадянами України, але саме мовний закон, який був ухвалений в у вересні 2017 року є асимілятивним стосовно угорців. Тому що це є кроком до тотальної українізації угорців.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив заступник голови Київського товариства угорців Тібор Томпа.

«Я хотів би сказати, що ми громадяни України угорської національності, які є повністю законослухняними і єдине, що ми хочемо – це жити відповідно до Конституції України. І щоб усі теж дотримувались її», – сказав Томпа.

Він зазначив, що може висловлювати лише свою думку і не може відповідати за угорських чиновників.

«Я не маю ніяких повноважень робити аналіз висловів чи заяв Орбана та інших угорських можновладців. Тому що це є повністю у компетенції МЗС України та українського уряду. Єдине, що можу сказати стосовно нашої угорської громади та щодо скривдження – це те, що так, ми угорці, усі без виключення є громадянами України, але вважаємо, що ухвалений мовний закон у вересні 2017 року є асимілятивним стосовно асиміляції угорців в Україні і вважаємо, що це є кроком до тотальної українізації угорців», – зазначив він.

За його словами, ніхто не підливає олію у вогонь, адже їхня громада просто хоче зберегти свою культуру.

«Немає ніяких контактів з жодними країнами. Адже угорці живуть досить компактно, нас всього є 150 тисяч на все Закарпаття. Але ми хочемо зберегти нашу культуру та мову, якій уже 1200 років і ми цим мешкаємо. Власне, це і є нашою основною метою», – наголосив Томпа.

Нагадаємо, Україна готова заборонити в’їзд посадовцю, якщо Угорщина не надасть необхідних роз’яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпаттю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 13:58 :17