Новини » Політика 6 серпня, 2018, 11:26
Тимчук: Україна отримає Томос від Вселенського Патріарха, якщо не буде «Новичка»
Вселенський патріарх Варфоломій I. Фото: krymr.com
Вселенський патріарх Варфоломій I. Фото: krymr.com

Напередодні візиту патріарха РПЦ до Вселенського патріарха варто чекати всіляких провокацій в Україні, так як Гундяєва потрібні будуть «аргументи» і «відповідна картинка», від вандалізму і нападу на храми екзерхата РПЦ в Україні до фактів «утиски віруючих». Але з найбільшою увагою Вселенському патріарху і його оточенню варто поставитися до «дарів» з Москви!

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав Дмитро Тимчук. Подаємо допис у повному обсязі.

В кінці серпня 2018 року Московський патріарх Кирило (Гундяєв) хоче зустрітися з Константинопольським патріархом Варфоломієм.

Як повідомляє грецьке церковне видання Vima Orthodoxias, патріарх Росії зустрінеться з Варфоломієм, щоб обговорити «проблеми» з наданням автокефалії Українській Помісній Православній Церкві.

Однозначно, мета візиту – остання показова спроба, саме спроба, а не шанс, тому що у Москви вже немає жодних шансів натиснути на Вселенського Патріарха Варфоломія і залякати його щодо «українського питання» напередодні засідання Собору єпископату Вселенського Патріархату, який пройде 1-3 вересня.

При цьому, особиста поїздка патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) на Фанар до Варфоломія вказує на те, що Москва вже вичерпала всі свої аргументи і прекрасно розуміє, що програла цю «шахову партію».

Крім того, в Кремлі дуже незадоволені РПЦ і ФСБ РФ за провал такого стратегічного напрямку, який завдає нищівного удару по «руSSкому миру» в Україні.

Цим, відразу ж, скористалися конкуренти з іншої «Вежі Кремля», давши команду розкручувати цей провал Гундяєва і Бортнікова в російському інформаційному просторі.

РПЦ-ФСБ в особі Гундяєва і Бортнікова недооцінили загрозу на початковому етапі, тому що «православна п’ята колона» в Україні в особі народного депутата Вадима Новинського і екзерхата РПЦ в Україні доповідали, що все під контролем, це черговий «фарс» української влади, та ми все повирішуємо – давайте тільки гроші і чим більше тим краще.

Коли ж в Москві стало зрозуміло, що це не черговий «фарс», ініціатива була стратегічно втрачена, і в бій, але пізно, був кинутий весь церковний і світський (російська дипломатія і спецслужби), інформаційно-пропагандистської та фінансовий потенціал.

Але, як ми бачимо, протягом останніх 3 місяців, російська «гибридність» не змогла підкосити позицію Фанара і Вселенського патріарха Варфоломія особисто.

Шалені гроші, які числяться десятками, а то й сотнями мільйонів американських доларів, виділені і витрачені на різні закордонні візити і зустрічі, провокації, залякування, інформаційні кампанії та Хресний хід в Києві імені Вадима Новинського просто пішли в «пісок».

Підтвердженням цьому є заява і чітка позиція Фанара від «Матері-Церкви» з твердженням, що «Москва не має ніякого відношення до Хрещення Київської Русі». А також нищівний удар для Москви у вигляді наймасовішої за всю історію України Хресної ходи на честь святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі, який відбувся 28 липня, і в якому взяла участь делегація Вселенського Патріархату.

Але повернемося до майбутнього візиту патріарха РПЦ Кирила на Фанар. Що він може запропонувати Вселенському патріарху? А нічого нового! Все з набору «російського гібридного православ’я»:

- шалені гроші;
- «громадянську війну» в Україні на релігійному ґрунті;
- розкол світового православ’я.

Тому візит Гундяєва, над яким збираються хмари, більше для спроби виправдання самого себе перед Кремлем – «Я зробив все що міг». Тому що на Фанарі всі ці кроки Москви прораховані, добре помітні і не здатні змінити подальшу позицію Вселенського патріархату.

Напередодні візиту патріарха РПЦ до Вселенського патріарха варто чекати всіляких провокацій в Україні, так як Гундяєва потрібні будуть «аргументи» і «відповідна картинка», від вандалізму і нападу на храми екзерхата РПЦ в Україні до фактів «утиски віруючих».

Також, Вселенського патріарха і його оточенню варто з особливою увагою поставитися до «дарів» з Москви! Тому що, як відзначили британські ЗМІ, Україна отримає Томос якщо не буде «Новачка»...

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:37 :08