Новини » Регіони 6 серпня, 2018, 9:39
На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік
На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік
На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік

Еко-арт-пікнік на Закарпатті організувала громадська організація «Щасливі діти» спільно з сільською радою Кам’яниці.

Основний мета – привернути увагу дітей та дорослих до важливості збереження ландшафтного заказника Остра, який знаходиться на території села, – інформують в ГО «Щасливі діти»

На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік
На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік

«Такі заходи гуртують, змушують замислитися над тим, як ми живемо і зрозуміти, що більшість проблем ми створюємо і самі можемо їх вирішувати, не чекаючи, що хтось це зробить. Громада успішна тоді, коли вона внутрішньо об’єднана, а не лише територіально. Важливо подавати позитивний приклад дітям, вчити їх змалечку бути екосвідомими та відповідальними. «Щасливі діти» зарядили наc позитивом, стимулювали до активних дій у напрямку впорядкування Остри, інформування жителів села про те, що це природоохоронна територія. Словом, все лише починається», – зазначила голова села Кам’яниця Марія Коваль-Мазюта.

За словами керівниці проекту Людмили Сюзевої, еко-арт-пікнік – це, у першу чергу, свято для дітей. На них зосереджена основна увага, адже діти дуже часто впливають на дорослих, вони безпосередні і відкриті. Нові знання діти краще засвоюють, коли з ними спілкуються на рівних, граються, коли їх чують і ставляться до них як до дорослих. Тому організатори докладали максимум зусиль, аби свято було веселим, творчим, креативним і екоорієнтованим (все сміття під час заходу сортувалося).

На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік
На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік

«Ми намагалися привернути увагу діток, а заразом і дорослих, до екологічних проблем, до важливості природоохоронної діяльності, навчити їх дбати про довкілля, сортувати сміття любити і берегти природу. Дуже хочеться, аби після свята всі дітки знали, що таке Остра, де вона знаходиться і чому її варто берегти», – зазначила Людмила Сюзева.

На заході працювали різні локації. Тут кожен міг знайти собі заняття до душі. Простір майстер-класів об’єднав любителів творчості. Діти виготовляли сувеніри з кави, фоторамочки з бамбука, іграшки з фетру, чарівні листівки, ліхтарики, ляльки-мотанки, прикраси на волосся, розфарбовували кераміку, декорували екоторбинки. А ще, педагоги клубу робототехніки «RoiK.DIY.Robotics» вчили дітей складати різні мікросхеми, спілкувалися з ними про роботів і новітні технології.

Захопливим видався і екологічний квест «Скарби Остри». Дітям довелося пригадати все, що вивчали в екошколі, виконати чимало непростих завдань, розгадати загадки, ребуси, екологічний кросворд, покращити свої знання про Остру.

«Мені дуже сподобалося. Це було так цікаво, особливо, коли потрібно було знайти щось подібне за кольором і за температурою на вулкан. Ми дуже старалися і виграли» , – ділиться враженнями Анюта Герич.

Для дорослих працював «Вуличний університет». Де спілкувалися про важливість збереження природоохоронних територій, про використання альтернативних джерел енергії на прикладії енергії сонця, обговорювали «Цілі сталого розвитку».

Про безпеку та правила поводження у надзвичайних ситуаціях розповідали дітям і дорослим на локації «Рятувальники для дітей».

На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік
На Закарпатті відбувся еко-арт-пікнік

«Еко-арт-пікнік лише частинка велкого проекту «Екоініціатива «Остра» – вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття», який ми реалізовуємо спільно з сільською радою Кам’яниці. Тут місяць діяла екошкола. Її відвідало 45 дітей. Крім того, спільно з головою села Марією Коваль-Мазютою, ми провели «Ековіче». Разом з лідерами громади обговорили проблемні моменти, а також напрацювали план подальших дій, щоб під час наступної акції «Разом для Остри» впорядкувати частину території заказника, облагородити джерело питної води, встановити інформаційні стенди», – зазначила керівниця проекту Людмила Сюзева.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 08:44 :34