Новини » Суспільство 94

Михайло Волинець певен, що реальна заборгованість із зарплат вдвічі більша, ніж офіційні дані

ZIK

Реальна заборгованість в Україні вдвічі вища, ніж показує офіційна статистика. Річ в тім, що тіньова економіка не потрапляє до статистики, а так працює 50% економіки, і там також є заборгованість.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

Як повідомлялося, заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 січня 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 32,4%, і становила 2,37 мільярда гривень.

Відповідаючи на запитання ведучої, чому такі величезні заборгованості по виплатах зарплат на сьогоднішній день, пан Волинець сказав, що реальна заборгованість вдвічі вища, ніж показує офіційна статистика.

«Служба статистики бере до обліку, наприклад, у вугільній галузі заборгованість по заробітній платі, якщо вона виникла на 56-й день. Вони рахують 25 днів наступного місяця, посилаючись на галузеву угоду. А потім ще 30 днів з моменту настання реальної заборгованості. Тільки на 56 день заборгованість включають до обліку і показують», – зауважив голова Конфедерації вільних профспілок України.

Однак, за його словами, важливішим є те, що тіньова економіка зовсім не потрапляє до статистики. А в тіні у нас працює 50% економіки і там також є заборгованість.

«Це заробітна плата в конвертах. Людині платять мінімальну заробітну плату, а решту суми виплачують в конверті. І це вже на розсуд власника – платити чи ні. Служба статистики не може це врахувати», – зазначив пан Волинець.

Також він додав, що є ще такі підприємства, які працюють один чи два дні на місяць. З ними зовсім не зрозуміла ситуація.

«Вони виробляють якусь ліву продукцію. Це малі, середні й великі підприємства, які в основному підпорядковані Фонду держмайна. Це не просто десятки – це сотні підприємств. І там люди просто виживають, як можуть. Залишилися в основному пенсіонери, які живуть на пенсію, молодь виїжджає за кордон», – прокоментував гість програми.

Loading...
Loading...
Loading...