Новини » Економіка 6 серпня, 2018, 13:04
Фурман: Стратегічно важливим для України є проведення реформ, які зміцнять українську гривню
ZIK
ZIK

Щоб України не торкнувся песимістичний сценарій розвитку економіки, уряду та Верховній Раді треба зосередитись на реформах, які б допомогли залучити інвестиції. Не останню роль у цьому може відіграти Міжнародний валютний фонд.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила член Ради НБУ Василь Фурман.

«Українці повинні зрозуміти: якщо держава проводитиме базові чи складні реформи, українська гривня посилюватиметься. Я довгий час працював у бізнесі і надіюся, що саме песимістичний сценарій не торкнеться української економіки, адже таке дуже рідко трапляється», – сказав Фурман.

За його словами, є два варіанти розвитку економічної ситуації в країні.

«Сьогодні для уряду та Верховної Ради дуже важливо зосередитись на реформах. Тому що у нас дуже багато говорять, що не треба працювати з Міжнародним валютним фондом. Але якраз це дає можливість України затвердити саме базовий чи оптимістичний розвиток економіки країни», – зазначив він.

Він вважає, що МВФ якраз і може допомогти в проведенні реформ, адже надає дешеві кошти, що дозволяють залучити інвестиції.

«Якщо звернути увагу на те, що у нас співвідношення інвестицій до ВВП на рівні менше 15 відсотків і порівняти з Китаєм, то там співвідношення до інвестицій 40 відсотків.  Тому інвестиції – це реформи, які потрібно провести, щоб сюди «зайшов» долар. Бо, якщо долар продається, українська гривня посилюється», – прокоментував Фурман.

На його думку, Україні треба зараз робити все, щоб напрацювати свою інвестиційну привабливість.

«Коли Україна залучатиме інвесторів, тоді українська гривня стане сильною. Навіть у населення з’явиться можливість відкладати гроші як у гривнях, так доларах чи євро. І хоча сьогодні в Україні є достатньо ресурсів для короткострокового періоду, щоб ситуація не була катастрофічною, але всі розрахунки, які робить Нацбанк, вказують, що це можливо за умови співпраці з МВФ. Наразі у нас залишилася лише одна умова для отримання наступного траншу – це питання ціни на газ. Я надіюсь, що вона найближчим часом буде виконана, аби ми могли отримати ці кошти», – наголосив він.

Нагадаємо, Нацбанк України на понеділок, 6 серпня, послабив офіційний курс гривні на вісім копійок – до 27,0927 гривні за долар проти 27,0119 гривні за долар у п’ятницю.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:28 :46