понеділок, 6 серпня, 2018, 17:35 Економіка
Експерт пояснила, чому Пенсійний фонд не зміг отримати в казначействі гроші на пенсії
ZIK
ZIK

Правління Пенсійного фонду має передбачати нестачу грошей і для її погашення має створювати так званий резерв. На жаль, такого резерву створено не було, і казначейство не розуміло, в який місяць та за якою сумою до них буде звертатися Пенсійний фонд. Тому казначейство не змогло закрити касовий розрив.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла генеральний директор Української федерації убезпечення та експерт із пенсійних питань Галина Третьякова.

Нагадаємо, з 21 липня у Києві та деяких інших містах України спостерігається затримка з виплатою пенсій.

У Пенсійному фонді пояснили, що зміщення строків виплати пенсій у липні зумовлене розривами надходження єдиного соціального внеску, та запевнили, що в поточному місяці всі пенсії будуть повністю забезпечені фінансовим ресурсом.

Експерт із пенсійних питань Галина Третьякова зауважила, що в 2018-му році Пенсійний фонд дофінансували на 139 млрд гривень.

«Це означає, що відповідно до бюджетного розпису казначейство щомісяця перераховувало 12 частину від 139 мільярдів. Але у фінансовому плануванні є сезонні коливання. І відповідно до того, що ЄСВ не завжди надходить рівномірно до Пенсійного фонду, Пенсійний фонд звик у будь-який момент звертатися до казначейства за будь-якими позиками у будь-яких розмірах. Передбачаючи, що на захист пенсіонерів казначейство буде кидати будь-які гроші», – розповіла гостя програми.

Галина Третьякова пояснює, що такий підхід є неправильним. З її слів, ця вада неправильного планування спливла на поверхню, коли ПФУ не вистарчило грошей на виплату пенсій.

«Пенсійний фонд розумів, що у казначействі є гроші, аж поки не побачив, що на розрахункових рахунках казначейства залишилося 2 мільярди. Однак для того, щоб перекрити недостачу пенсійного забезпечення було потрібно більше, аніж 4 мільярди», – додала Третьякова.

Водночас експерт підкреслила, що в законі про пенсійне забезпечення чітко говориться про те, що правління Пенсійного фонду має передбачати фінансове планування та нестачу грошей, а для погашення нестач має створювати так званий резерв.

«На жаль, такого резерву створено не було, і казначейство не розуміло, в який місяць та за якою сумою до них буде звертатися Пенсійний фонд. Тому й не змогло закрити касовий розрив Пенсійного фонду України», – пояснила Галина Третьякова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:28 :29