Новини » Суспільство 6 серпня, 2018, 21:57
Експерт Павловський зацікавився, що зроблено Порошенком, щоби закрити «чорні» офшорні діри
ZIK
ZIK

Однією з передвиборчих обіцянок Петра Порошенка було зменшення тіньової економіки. Ми не бачимо жодного реального кроку з її зменшення. Також влада зовсім не звертає увагу на офшорні діри, бо вони самі користуються цими тіньовими схемами.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський.

«Останні декілька років ми спостерігаємо збільшення заборгованості з виплати зарплат, причому в декілька разів. Тенденція продовжується, але активних дій уряду ми в цьому напрямку не бачимо. Уряд формально, згідно з чинним законодавством, має всі важелі впливу. Чинне законодавство дає право прокуратурі відкривати кримінальні справи проти керівників підприємства і роботодавців, якщо є заборгованість більше ніж 2 місяці, але цього, на жаль, не робиться», – зазначив експерт.

За його словами, загалом в економіці спостерігається складна ситуація. Зокрема гість програми розповів, що державні підприємства витискають, як лимони, і ховають прибутки, а приватні власники теж ховають прибутки в офшори, щоб не сплачувати податки і внески до Пенсійного фонду.

«Коли прийшов уряд Гройсмана, економіка була наполовину в тіні. Так і залишається. Однією з передвиборчих обіцянок Петра Порошенка було зменшити тіньову економіку. Ми не бачимо жодного реального кроку з її зменшення», – зауважив експерт.

Також пан Павловський акцентує на тому, що уряд зовсім не звертає увагу на офшорні діри. Як він зауважив, за офіційними даними Національного банку, як до цього виводили з України 10-11 мільярдів доларів, ховали від оподаткування, так і зараз продовжують це робити.

«Що зроблено за чотири роки Порошенком, щоб закрити ці чорні дірки? У минулому році знову 11 мільярдів доларів вивели з економіки. Куди дивиться НБУ і Президент як гарант? Може тому вони й не хочуть із цим боротися, бо вони самі цими тіньовими схемами користуються. Одне чіпляє інше», – проаналізував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:55 :04